Pred štartom 3.ligy

Počas prvej augustovej nedele sa pre futbalistov MŠK Považská Bystrica začne nová sezóna.Tú minulú odštartovali v piatej lige, no na jar hrali pod hlavičkou Borčíc v tretej lige, kde obsadili druhé miesto. V nej už budú teraz vystupovať plnohodnotne ako klub z nášho mesta, pričom v prvom kole cestujú na pôdu nováčika z Malženíc. O týždeň neskôr privítame v úvodnom domácom stretnutí ďalšieho nováčika z Kalnej nad Hronom (sobota 11. augusta o 17:00). Medzitým sa ešte v stredu 8.augusta o 17:00 odohrá aj duel 2. kola Slovenského pohára Plevník-Drienové – Považská Bystrica.

„Ideme do niečoho úplne nového. Síce sme už na jar hrali tretiu ligu, ale to bolo v inej situácii, keďže sme už mali body nahraté a nehrali sme pod tlakom. To mohlo trochu naše výsledky skresľovať, no zároveň viacerí naši hráči potvrdili, že sú prínosom aj v tretej lige. Myslíme si, že v lete sme ešte posilnili, čo nám ukázali aj prípravné zápasy. Uvidíme, ako to bude vyzerať pod tlakom súťaže. V žiadnom prípade ale nechceme hrať o záchranu, skôr túžime byť v tabuľke hore,“ povedal Ján Panák, manažér klubu.

Ako sme už informovali, káder po minulej sezóne opustili Mário Boris, Pavol Lastovica (koniec hosťovania z Krásna nad Kysucou), Marek Púpala (Dolné Kočkovce) a Lukáš Mravec má pozastavenú činnosť. Odišli aj hráči, ktorí síce ešte boli na jarnej súpiske, ale za „Borčice“ nehrávali. Lukáš Čelko prestúpil do Domaniže a Marek Sloboda bude hosťovať v Šebešťanovej.

Najviac posíl sme získali z Púchova, odkiaľ k nám prestúpili bratia Matej a Jakub Zavadzanovci, no a tiež Daniel Valašík s Marekom Gajdošíkom, ktorí v našom klube vyrastali. Na hosťovanie z Predmiera prišiel Samuel Popelka a na prestup z Beluše Patrik Kršák. Tímu pomôže aj Adam Gáborík, ktorý na jar nemohol hrať za Borčice. A z nášho dorastu prešiel k mužom Jakub Borovička. „Po príchode nových posíl bol káder široký, preto sme sa rozhodli uvoľniť niektorých hráčov na hosťovanie. Andrej Valient išiel do Prečína, Patrik Vícena do Predmiera, Jozef Zubek do Udiče a Eduard Vadovský do Plevníka-Drienového,“ prezradil Panák s tým, že 19-členný káder by mal byť uzavretý, pričom doplniť ho môžu hráči z dorastu.

Považskobystrický manažér priznal, že pozastavenie činnosti kapitána Mravca im spôsobilo problém v obrane, keďže on ju predtým celú dirigoval. Aj preto oslovili skúsených hráčov ako Matej Siva a Libor Ďuratný, no bezúspešne. „Aj v úvode prípravy nám to v strede obrany škrípalo, preto sme na tomto poste skúšali viacerých hráčov. Nakoniec sme sa rozhodli angažovať stopéra Kršáka, ktorý má bohaté skúsenosti z tretej ligy v drese Beluše. Veríme, že týmto sa naše defenzívne problémy vyriešia,“ doplnil.

Čo sa týka štýlu hry, ten v klube nechcú meniť. „Chceme vychádzať zo zabezpečenej obrany, za ktorou stojí dobrý brankár, no a z nej podnikať rýchle protiútoky. Presne na tento štýl hry máme aj vhodné typy hráčov. Koncepciu hry meniť nebudeme, navyše sa nám zdá, že aj stred poľa máme silnejší. Stratili sme síce Borisa, ale prišli dobré náhrady, navyše sa rozohráva Gamboš,“ dodal Panák, podľa ktorého budeme hrať v systéme 4–3–3.

Zdroj: Dnes24.sk

Káder MŠK Považská Bystrica

Brankári: Jozef Bobot, Tomáš Kováč
Obrancovia: Matej Bušík, Patrik Kršák, Róbert Petruš, Samuel Popelka, Marián Vala, Jakub Zavadzan, Matej Zavadzan
Stredopoliari: Martin Baránek, Jakub Borovička, Sebastián Čiernik, Branislav Gamboš, Kristián Masaryk, Daniel Valašík
Útočníci: Adam Gáborík, Marek Gajdošík, Lukáš Slávik, Jakub Valient

 Filip Chudý


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *