4.kolo Slovnaft Cup

Považská Bystrica sedem rokov nezažila takýto duel: Vágner verí v silu tímu

Naši futbalisti sa po dlhšej dobe môžu tešiť na konfrontáciu s renomovaným súperom. Situácia v kádri navyše vyzerá priaznivo.

 Filip Chudý

 

Zdroj: Dnes24.sk

Trvalo dlhých sedem rokov, kým sa futbalisti Považskej Bystrice opäť prepracovali medzi 32 najlepších tímov Slovenského pohára. No a presne taký dlhý čas neprišiel do nášho mesta na súťažný zápas tím z dvoch najvyšších súťaží, lenže to sa v stredu 10. októbra od 15:00 zmení. V tom čase sa totiž uskutoční zápas 4. kola Slovnaf Cupu, v ktorom privítame druholigový FC ŠTK Fluminense Šamorín. V sezóne 2011/12 k nám zavítal vtedy aktuálny vicemajster FK Senica, ktorému sme v pohárovom zápase podľahli po výsledku 1:2, pričom Záhoráci dokráčali následne až do finále.

„Je pekné, že k nám príde druholigový súper. Radi si s ním zmeriame sily. Príležitosť dostanú aj ďalší hráči. Každá takáto konfrontácia je pre nás dobrá a my sa na ňu tešíme. Uvidíme, čo ukáže samotný zápas, ale ak sa bude dať, radi by sme aj postúpili ďalej,“ povedal tréner MŠK Považská Bystrica Jaroslav Vágner.

Podľa jeho slov motivácia tímu určite nechýba, veď ide o druholigové mužstvo. „Verím, že to chalanov ešte viac vyhecuje. Hráči, čo dostanú šancu, môžu všetkým ukázať, že do tímu patria. Vieme aj to, že Šamorín v ostatnom čase urobil dobré výsledky, keď žilinskej rezerve dal šestku a uspel aj na pôde lídra druhej ligy z Komárna. To ukazuje, že ide o kvalitné mužstvo. Sám som zvedavý, ako sa s tým naši mladí hráči popasujú,“ prezradil.

Vágnera teší aktuálny stav v kádri, keďže po dlhom čase konečne trénovali všetci jeho zverenci. „V lige je už síce 9.-10. kolo, ale až od minulého týždňa mám všetkých hráčov k dispozícii. S tým som spokojný, no zároveň možno pošetríme Mateja Zavadzana s Róbertom Petrušom, keďže mali ťažký program aj v reprezentačnom výbere amatérov, čo je na nich vidieť. Preto dostanú priestor aj iní,“ uviedol tréner MŠK.

Ten verí, že hoci sa výsledkovo Považskej Bystrici v tretej lige nedarí, práve Slovenský pohár môže náš tím naštartovať, k čomu by mohla dopomôcť aj podpora z hľadiska. „Ani proti Beluši nebola zlá kulisa. Ak sa zopakuje návšteva z tohto zápasu, či z toho proti Púchovu, bude to dobré. Čím viac ľudí príde, tým je to pre nás lepšie. Výsledky síce teraz nemáme také, aké by sme chceli, ale verím v silu nášho kádra a že sa konečne čoskoro rozbehneme,“ do­dal.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *