Prvý domáci zápas v 5.lige

Po štyri a pol roku sa v Považskej Bystrici opäť hral ligový zápas na regionálnej úrovni. Po páde na úplné dno sa Považskobystričania prehrýzli v minulých ročníkoch cez tri okresné súťaže. Premiéru v piatej ligy absolvovali pred týždňom v Ladcoch, kde vyhrali gólom z 90. minúty 2:1, no a v domácej ouvertúre hostili Starú Turú, ktorú porazili 2:0. „Celý zápas sme boli lepší. Súpera sme do ničoho nepustili, len sme sa trápili v koncovke a boli z toho trochu nervózni. Ale víťazstvo sme si zaslúžili, len škoda, že otvárací gól neprišiel skôr, potom mohlo byť aj skóre iné,“ povedal tréner MŠK Jaroslav Vágner.

Ten si pochvaľuje, že má 18-členný káder, pričom každý hráč môže nastúpiť v základnej zostave. „Verím, že niektorí z lavičky vytlačia tých zo základu, pretože vidím, že aj na nej mám solídnych hráčov. Konkurencia každého tlačí dopredu. Ak chalani budú na sebe ďalej makať, je to na dobrej ceste, aby sme boli stále silnejší. Len treba nabrať aj skúsenosti, pretože väčšina hráčov túto súťaž nikdy predtým nehrala,“ doplnil Vágner.

„Mali sme veľké množstvo šancí, ale nie a nie dať gól. Mali sme aj kvantum rohových kopov, našťastie tam nakoniec dva padli. Pred tým prvým úspešným som kričal bratovi, nech tie rohy začne kopať poriadne. Boli totiž dovtedy príliš vysoké, tak som mu povedal, nech to ,zarežeʽ. Potom som už len vyskočil najvyššie a padlo to tam,“ vyjadril sa strelec víťazného gólu zo 75. minúty Jakub Valient.

Podľa neho mali prevahu hlavne v držaní lopty a počte šancí, ale na koncovke musia ďalej pracovať, pretože bez gólov sa vyhrávať nedá. Aj druhý gól padol po rohovom kope, ktorý opäť zahral Andrej Valient z pravej strany. V 84. minúte sa presadil hlavou Filip Otradovec. „Proti takýmto súperom, ktorí sú zavretí, hrajú štandardné situácie začnú úlohu, keďže si ich vypracujete veľa, hlavne rohov. Teraz sme ich mali možno aj 20. Mohli sme síce rozhodnúť skôr, ale som rád, že to tam padlo. Už druhý zápas sme zlomili na svoju stranu v závere, čo myslím veľa hovorí o sile a charaktere mužstva, navyše nás to povzbudzuje do ďalšej práce,“konštatoval Otradovec s tým, že tento týždeň sa budú zodpovedne pripravovať na zápas vo Veľkých Uherciach, ktoré patria medzi popredné mužstvá súťaže. No ako ho doplnil tréner Vágner, nepôjdu tam s malou dušičkou, ale pokúsiť sa uspieť.

Tréner Starej Turej Patrik Krajčovič prezradil, že im v nedeľu chýbalo šesť hráčov základnej zostavy, preto u nás hlavne len bránili. „Hráči Považskej Bystrice sú na to ale zvyknutí a hrali dobre. Škoda, že sme neubránili dva rohy, lebo z hry by sme gól asi nedostali. Považská Bystrica má mladý a behavý tím, ktorý o sebe vie. Určite bude patriť k lepším mužstvám v súťaži,“ dodal.

Zdroj: Dnes24.sk Filip Chudý


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *