Nová posila

Nadšenie novej posily MŠK: V Považskej Bystrici sa mi páči všetko!

Týždeň pred začiatkom novej ligovej sezóny hlásia futbalisti MŠK Považská Bystrica novú posilu. Tou sa stal talentovaný 18-ročný Roman Jeleník, ktorý prišiel na ročný prestup s obmedzením z Papradna, v minulej sezóne hrával v Brvništi. Jeleník bol od začiatku letnej prípravy v našom klube na skúške, na ktorej presvedčil o svojich kvalitách a tento týždeň sa jeho prestup dotiahol. Do kádra sa v letnej príprave zapojili odchovanci z dorastu Čiernik, Herco, Patrnčiak, A.Valient  a na ročný prestup s obmedzením prišli minuloročný dorastenci Baránek /Pružina/ a Jakubek /Sverepec/,ktorí už niekoľko sezón hrali v našich mládežníckych mužstvách.

„Chodili sme sledovať viacerých hráčov po okolí, ale nezaujali nás tak, že by boli lepší od našich. A hoci sme mali záujem ešte o dvoch konkrétnych futbalistov, tí nakoniec uprednostnili iné ponuky. Preto sme sa rozhodli, že dáme šancu našim hráčom, pričom uvidíme, čo sa stane na jeseň, či bude potrebné v zime posilňovať,“ povedal manažér klubu Ján Panák s tým, že privedú len hráča, u ktorého si budú istí, že bude posilou. Súčasťou najnovšieho transferu je aj dohoda, že 19-ročný Juraj Herco bude síce trénovať v Považskej Bystrici, ale hrávať bude na jeseň v Papradne, čo má umocniť dobré vzťahy medzi klubmi.

„Je to pre mňa veľmi dobrá správa, že som sa mohol futbalovo posunúť vyššie. Preto som neváhal, keď som dostal už len ponuku najprv na skúšku. Pravidelne som chodil na tréningy, pričom sa ukázalo, že ma tréner Vágner chce, tak som sa chytil šance a rád som prišiel do tímu,“ vyjadril sa k prestupu Jeleník, ktorý podľa vlastných slov nechá na ihrisku všetko.

Najviac je využívaný v strede poľa, no priestor dostal aj v útoku. „Ja som taký univerzálny hráč, veď v Brvništi som hrával aj stopéra, či na kraji obrany. Asi som už hral všade okrem brankárskeho postu. Ale najlepšie sa cítim na pozícii ofenzívneho stredopoliara, kde som v centre diania,“ konštatoval nový hráč MŠK, ktorý ale prijme každý post, len aby mohol hrať a pomáhať k úspechom.

Jeleník si pochvaľuje atmosféru v kabíne a tiež nových spoluhráčov, ktorí ho hneď zobrali do partie. „Vládne tu pozitívna atmosféra, na tréningoch sa maká, tréner je kvalitný, podmienky veľmi dobré. V Považskej Bystrici sa mi páči všetko,“ uviedla nová posila, ktorá chce pomôcť k víťazstvám, no zároveň si uvedomuje, že sa treba aj zlepšovať a zodpovedne pracovať, inak sa postupový sen v novej sezóne nedosiahne.

Dnes24.sk Filip Chudý/upravené laxik/


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *