Začiatok zimnej prípravy mužov

Považská má na lane zaujímavé mená: VIDEO a FOTO zo zimnej zaberačky

Zimná príprava sa začala už aj považskobystrickým futbalistov. Zistili sme novinky z kádra. Kto by nás mohol posilniť?

 Filip Chudý
Zdroj: Dnes24.sk

Futbalisti MŠK Považská Bystrica majú za sebou prvé dni zimnej prípravy. Tú absolvujú v domácich podmienkach, kde môžu byť aj víkendové mini sústredenia, keď počas nich budú hráči deň na štadióne. Tam budú trénovať a zabezpečí sa im strava. V klube zároveň riešia pre hráčov aj fyzioterapeuta a wellness v Nimnici. „Čakajú nás dva mesiace prípravy na umelej tráve, ktorú spestrí 8–9 prípravných zápasov proti kvalitným súperov z druhej a tretej ligy. Musíme sa dobre pripraviť na náročnú jar, aby sme počas nej dosahovali kvalitné výsledky,“povedal tréner MŠK Jaroslav Vágner, ktorému bude ako asistent po novom pomáhať Martin Bednár. Prvý prípravný zápas odohráme v sobotu 19. januára o 10:00 doma proti Čadci.

Považskobystrický tréner sa vyjadril aj k prestupovej otázke, pričom podľa jeho slov oslovili približne šesť až osem hráčov. „Traja z nich ale skôr asi neprídu, ďalších zas ešte vyskúšame v príprave. Je to ale ťažké, keďže v okolí je viacero kvalitných klubov a výber hráčov nie je až taký široký. Nám hlavne chýbajú skúsení hráči z Považskej Bystrice, preto si takých musíme doniesť zo širšieho okolia,“ konštatoval.

Na skúške sú však u nás aktuálne dvaja stredopoliari. 22-ročný Púchovčan Marek Rajník, ktorý bol v roku 2013 v kádri Slovenska na MS do 17 rokov v SAE. Najvyššiu súťaž si vyskúšal v Senici a neskôr pôsobil v Česku. A od stredy 25-ročný Longjie Xia, čínsky rodák so slovenským občianstvom, ktorý naposledy hrával v Lehote pod Vtáčnikom.

Klubový manažér Ján Panák prezradil, že káder opúšťa Dušan Majerčík. Na hosťovanie odídu Kristián Masaryk (zrejme do Prečína) a kvôli študijným povinnostiam v hlavnom meste aj Jakub Valient do Pezinka. „Máme rozrobených viacero hráčov. V každom prípade nás zaujíma už len kvalita, nie kvantita, preto musia aj nové tváre ukázať, že sú lepší ako naši hráči, aby sme ich angažovali. Hľadáme hráčov do zálohy, prípadne aj do stredu obrany,“ ozrejmil.

Klub má záujem aj o návrat Mária Borisa, ktorý za nás hrával v jarnej časti minulej sezóny. Oproti jeseni však príde k redukcii kádra. „Mali sme na jeseň 22 hráčov, čo je veľa, keďže potrebujeme, aby ich hrávalo čo najviac. Preto ho zúžime na 18–19 hráčov, ale s tým, že hráči budú u nás naďalej trénovať, no hrávať budú už niekde inde na hosťovaní,“ vysvetlil zámery klubu Panák, podľa ktorého má každý hráč šancu si vybojovať miesto, pričom zostanú tí, ktorí sa budú ukazovať najlepšie.

Tiež sa vrátil k neúspešnej jesennej časti, keďže zimujeme až na 10. mieste. „Asi sme mali po skvelej jari 2018 veľké oči, lenže realita bola iná. Nedokázali sme si udržať výkonnosť medzi zápasmi, no a práve preto potrebujeme skúsených hráčov, aby sme nemali také výkyvy vo výkonnosti. No tiež chcene zapracovať našich odchovancov, preto sme s nimi trpezliví. Ale zároveň nám už viac bude záležať aj na výsledkoch, aby sme ich nemali zahanbujúce, ako sa to občas na jeseň stalo,“ dodal.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *