Konečne výhra

Považskobystrické suchoty sa skončili: Víťazstvo v pravý čas drží nádej, FOTO

Po výbornom štarte do sezóny zrejme nikoho nenapadlo, že Považskobystričania budú čakať na výhru až takmer polstovku dní. No tá prišla v pravý čas.

 Filip Chudý

Sedem víťazstiev a jedna remíza, takto výborne vzhľadom na status nováčika vstúpili futbalisti MŠK Považská Bystrica do tejto piatoligovej sezóny. No od prvého októbrového dňa akoby uťalo, veď na ďalšiu víťaznú radosť čakali bez jedného až 50 dní. Zvíťazili až na šiesty pokus, pričom už museli, ak si chceli zachovať aspoň teoretickú šancu na postup. Ak by totiž prehrali aj s v tabuľke tretími Zemianskymi Kostoľanmi, strácali by na ne už 10 bodov, nehovoriac o tom, že na vedúce duo (Lehota pod Vtáčnikom, Cígeľ) by mali už 16-bodové manko. Považskobystričania ťažkú úlohu zvládli bravúrne, keď po kvalitnom výkone vyhrali rozdielom triedy.

„Konečne sa našim fanúšikom mohol páčiť futbal, pretože konečne sme preniesli na ihrisko to, čo sme si povedali v kabíne. Chalani bojovali, vyhrávali sme súboje a prišli aj šance, ktoré sa nám podarilo premeniť,“ povedal Marián Vala, ktorý zaznamenal náš druhý gól po rohovom kope Čelka.

Vala sa tiež snažil vysvetliť, prečo to v úvode sezóny išlo tak dobre, no potom prišlo až do nedele neúspešné obdobie. „Bolo to spôsobené zrejme aj tým, že sme mali v úvode slabších súperov. Tí z hornej polovice sú kvalitnejší, majú skúsených hráčov, navyše my sme mali v tom čase útlm. Tiež si treba uvedomiť, že sme predsa len mladý tím, veľa chalanov tu má 19 či 20 rokov. No už za jeden, dva roky môžeme byť kvalitou úplne niekde inde, treba len trénovať. Ale keď sa zomkneme, môžeme už teraz poraziť každého, čo sa ukázalo v tomto stretnutí,“ uviedol s tým, že jar bude iná, pričom chcú hrať hlavne dobrý futbal.

Najstarším v kádri je 30-ročný Jozef Zubek, ktorý výrazne pomohol k nedeľňajšej výhre, veď na prvý gól prihral a tretí po peknom sóle cez polovicu ihriska sám dal. Podľa neho je ale jedno, kto sa zapíše do bodových štatistík, ráta sa hlavne víťazstvo. „Bol to dobrý zápas s potrebnou tvrdosťou proti kvalitnému súperovi. My sme sa konečne vyhecovali, niečo zahrali a hlavne vyhrali. Toto víťazstvo má pre nás veľkú cenu, ale škoda, že to prišlo až teraz, keď už jeseň pomaly končí. Nechýbala nám iskra, ako to bolo možno v niektorých zápasoch predtým. Budeme sa snažiť naháňať súperov pred nami čo najviac,“ konštatoval skúsený ofenzívny hráč.

Tréner MŠK priznal, že proti Zemianskym Kostoľanom podali jeho zverenci zrejme najlepší výkon za ostatné dva mesiace, pričom ho potešila aj efektivita. Že sa dostali z krízy, to chcú považskobystrickí futbalisti potvrdiť aj v záverečnom zápase jesennej časti, keď v poslednú novembrovú nedeľu privítajú v dohrávke o 13:00 Trenčiansku Turnú. Pôvodne sa síce malo hrať u súpera, ale súperi si poradie zápasov vymenili. Ak vyhráme, strata na prvé miesto bude pred jarnou časťou predstavovať 10 bodov. „Chceme sa dostať medzi popredné mužstvá súťaže. Na jeseň sme na niektorých ešte nestačili, ale verím, že v zime to zmeníme vďaka dobrým tréningom a prípadným posilám,“ dodal Vágner.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *