Zmena trénera u mužov

Filip Chudý Zdroj: Dnes24.sk

 

Vedenie futbalového klubu MŠK Považská Bystrica pristúpilo k trénerskej zmene. Ešte po remíze 1:1 v Dolných Kočkovciach v minulom kole sa rozhodlo, že bude odvolaný celý realizačný tím, na ktorého čele stála od leta rovnocenná trénerská dvojica Marián Lovíšek, Rastislav Fiantok. Dôvodom tohto kroku boli podľa slov manažéra klubu Jána Panáka zhoršené vzťahy v prvom tíme a nesplnený cieľ v úvode jarnej časti.

 „V zime niektorí hráči odmietali trénovať s mužmi a radšej sa pripravovali s dorastom, ďalší zas chceli ísť preč. Preto sme sa v klube snažili zistiť, kde je problém. Mali sme individuálne pohovory s hráčmi, ale na tých sme sa nič nedozvedeli. Preto sme dali cieľ, že treba vyhrať úvodných päť jarných zápasov, čím by sa potvrdil náš postupový smer. Lenže tento cieľ sa nesplnil,“ povedal Panák.

Dovtedajší realizačný tím z toho dôvodu skončil a následne bol poverený vedením prvého mužstva tréner staršieho dorastu Kamil Begáň. Ten dostal podľa slov manažéra klubu za úlohu, aby si zostavil svoj realizačný tím. A to takým spôsobom, aby bol stále niekto pri mužoch a doraste, keďže Begáň bude hlavný tréner oboch výberov. Za asistenta si zvolil Mariána Lovíška, ktorý tak zostáva naďalej pri tíme a novým vedúcim mužstva je Martin Vícena. „Platí to do konca sezóny. Potom sa má Kamil Begáň rozhodnúť, koho bude trénovať. Na základe toho potom vyberieme ďalšieho trénera. No možno sa ukáže, že to bude stíhať na oboch frontoch a všetko zostane po starom. Všetko odhalí až čas,“ uviedol Panák.

Ten zároveň podľa neho ukázal, že variant s dvoma rovnocennými tréneri nebol práve ideálnym riešením. „Mali sme s trénermi od januára viacero sedení, ale príčiny sporov v kabíne sme sa nedozvedeli,“ vyjadril sa Panák s tým, že týmto novým variantom tiež chcú posilniť prepojenie áčka a dorastu, keďže chcú zabudovať mladých hráčov, aby sa vytvorilo mužstvo smerom do budúcnosti.

Kamil Begáň sa s týmto podľa vlastných slov stotožňuje, pričom prepojenie áčka a dorastu by malo napomôcť k tomu, aby mladí hráči zostávali v klube a vybudovalo sa mužstvo aj na vyššiu súťaž. „Tréningový proces bude zameraný rovnako, pričom spoločný bude aj systém hry. Chceme dať priestor aj mladším hráčom, aby sa adaptovali v mužskom futbale, no v žiadnom prípade starších nevynechávame, aj tí budú zapojení,“ vyslovil sa Begáň.

 

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania zmenili trénera: Nový kouč začal vo veľkom štýle! FOTO