Vlastimil Ipser

POZÍCIA – útočník

ROK NARODENIA – 1912

NÁRODNOSŤ – Slovenská

PREZÝVKA – Žolík

ODOHRANÉ ZÁPASY – 1060

POČET GÓLOV – 398

ŽLTÉ KARTY – 0

ČERVENÉ KARTY – 0

Tak znelo meno legendy Považskobystrického futbalu, prezývaného aj “Žolík”, ktoré bolo odjakživa novinármi vo všetkých médiách písané s ypsilonom ako Ypser. Dres Považskej Bystrice obliekol prvýkrát v roku 1933 po prestupe z Bratislavy za 600 Kč a obliekal ho spolu 30 rokov. Bol dlhoročným kapitánom Považskej Bystrice. Zahral si na všetkých postoch (preto tá prezývka) a drží rekord v počte odohratých zápasov za A-mužstvo – 834. Za tento čas stihol nastrieľať 398 gólov.

Pamätný bol jeho zápas roku 1939 proti ŠK Bratislava na novom štadióne “Tehelné pole”, kde Považská Bystrica remizovala 2:2 a stala sa tak neoficiálnym majstrom Slovenska. Ypser sa vtedy blysol oboma gólmi. Považskú sprevádzalo na tento zápas 600 fanúšikov.
Pred koncom kariéry, ktorý prišiel roku 1963, hrával ešte za B-mužstvo Považskej v okresnej súťaži (226 zápasov). Roku 1962, ako 50-ročný, bol najlepším strelcom okresu!
Spolu nastúpil za Považskú Bystricu na 1060 súťažných zápasov. Za tento čas nebol ani raz napomínaný, či vylúčený.

Taktiež sa hovorí, že nevyfajčil ani jedinú cigaretu a nevypil ani kvapku alkoholu. V Považskej Bystrici sa objavil aj na poste trénera. Nikdy však neváhal obliecť si dres a vybehnúť na ihrisko ako hrajúci tréner.