Podrobnosti

Dátum Liga Sezóna Čas
19. februára 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2022/23 90'

Rekapitulácia

Považskobystričania zakončili zimnú prípravu medzinárodným zápasom na prírodnej tráve
🟥1.SC ZNOJMO – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:1 (2:0)
Na záverečný  prípravný duel pred začiatkom jarnej časti 2. ligy nastúpili Považskobystričania na prírodnej tráve v Břežanoch proti účastníkovi MSFL. Zápas na nie veľmi kvalitnom povrchu bol ovplyvnený vetrom a v závere aj silným dažďom. Považskobystričanom po odchode Petruša stále chýbali zranení Ľ. Mitáš, Kucharčík, Pečarka, Guba a v poriadku nebol ani Begáň. Na skúške sa objavil ofenzívny Roland Gerebenits z Petržalky. Domáci začali lepšie, v 4. min zmaril veľkú šancu Teplan, ale v 8. min už bolo 1:0, keď sa domáci hráč presadil hlavičkou po rohovom kope. Do šance sa dostal Hapal, ale po úniku jeho pokus stačil zblokovať obranca. V 32. min po priamom kope sa domáci opäť presadili hlavičkou – 2:0. V 40. min po štandardke sa dostal k hlavičke Demjan, no mieril tesne vedľa. Po polčasovom prestriedaní pohrozil Zuziak, no vytlačil sa zo streleckého uhla a jeho prihrávka na Hapala už nebola ideálna. V 60. min si Teplan poradil s nebezpečným priamym kopom. O desať minút po rohu z ťažkej pozície zakončil Ďungel iba do gólmana. V 75. min po Zuziakovej prihrávke sa presadil najlepší strelec v príprave Lukáš Slávik a svojím piatym gólom znížil na 2:1. Potom sa akcie striedali na oboch stranách, v závere chýbala presnosť pri zakončení Zuziakovi, a keď nebol úspešný ani Boris, domáci s viacerými zahraničnými hráčmi v zostave tesne vyhrali.
🟥Góly: 8., 32. – 75. L. Slávik.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Ďungel (Ragula), Matejčík, Mihál, Vaculík, Hapal, Nagy, Čiernik (46. Slávik), Zuziak, Demjan (Boris), Krasňan (Gerebenits).