0

FC Zlínsko112
MŠK Považská Bystrica213

2. februára 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Pov. Bystrica prišla o dvojgólové vedenie, ale v závere rozhodol o výhre Tancík.
🟥FC ZLÍNSKO – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:3 (1:2)
V piatom prípravnom zápase s tretím tímom 3. ligy sa na umelej tráve v Novom Jičíne hral obojstranne rýchly futbal, ktorému v úvodnej štvrťhodine chýbali iba šance. Do prvej sa dostali domáci v 15. min, no Teplan včas zakročil. Po krídelnej akcii Miháleka strieľal Zemko v 17. min spoza šestnástky, ale brankár bol pozorný. V 20. min sa od autovej čiary vydal do útoku Praženka a prekvapujúcou strelou z hranice šestnástky k bližšej žrdi prekvapil gólmana – 0 :1. O osem minút hostia zblokovali nebezpečnú strelu na roh a v 31. min po Praženkovej akcii sa k lopte dostal Slávik a nekompromisne zvýšil na 0 :2. Po Tancíkovom prieniku strelu Borisa v 33. min vyrazil brankár a v 43. min po Mihálekovom centri hlavičkoval Slávik nad. Keď sa zdalo, že polčas vyhrajú MŠK o dva góly, prišla strata, rýchly protiútok a nechytateľná delovka Pernatského zo šestnástky v 45. min – 1 :2. Úvod druhého polčasu Pov. Bystrici nevyšiel, keď zlú rozohrávku v 47. min potrestal Thon – 2 :2. O dve minúty Kováčov volej skončil nad domácou bránou a v 51. min Teplan v poslednej chvíli zrazil loptu na roh. Z protiútoku v 52. min sa na šestnástke ocitol Tancík sám pred brankárom, ktorý však zabránil najhoršiemu. Domáci brankár si v 55. min s námahou poradil s priamym kopom Slávika z 25 metrov a po Václavovom rohu Slávikovu hlavičku vyrazil brankár. Neujal sa ani ďalší priamy kop Slávika v 59. min, ktorý minul cieľ a v 62. min sa dostali do šance domáci, no bránu netrafili. V 73. min sa vyznamenal domáci gólman po delovke Václava z priameho kopu, ktorú vytlačil na roh, po ktorom neskončila v sieti Kucharčíkova hlavička. V 79. min hostí podržal Teplan, ale Pov. Bystrica nechcela iba brániť remízu, ale snažila sa zápas rozhodnúť, čo sa podarilo v 84. min, keď Tancík prízemnou strelou trafil k žrdi – 2 : 3.
🟥Góly: 45. Pernatskyj, 47. Thon – 20. Praženka, 31. Slávik, 84. Tancík.
🟨Zlínsko: Kalina – Mirvald, Slovák, Krakovčík, Kuběna, Russmann, Dano, Weber, Pernatskyi, Thon, Kašpárek (striedali Gröger, Anders, Sekulič, Ilič, Vychodil, Pecuch.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Mihálek, Matejčík, Kucharčík, Václav , Kováč (61. Vaculík), Boris, Zemko, Slávik, Tancík, Praženka.
O výhre MŠK rozhodol v závere presnou strelou Tancík (vľavo v červenom č. 13)