28. apríla 2024 2. liga 2023/24 90'

Po výbornom výkone si Pov. Bystrica odviezla zo Žiliny tri body.
🟨MONACObet liga 27. kolo
🟥MŠK ŽILINA “B” – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:4 (0:3)
V prvom polčase hostia ovládli hru a domácich takmer do ničoho nepustili. V 5. min po Tancíkovej prihrávke Boris zblízka neprekonal Belaníka. O minútu v skrumáži nedotlačili do siete loptu Sloboda, Boris ani Zemko a vzápätí Praženkov nebezpečný center obrana odvrátila. V 13. min sa do šestnástky dostal Praženka, ale Belaník reflexívne vyrazil jeho gólovú strelu. Po Borisovej akcii sa v 18. min dostal na šestnástke Slávik a technickou umiestnenou strelou k žrdi urobil z brankára štatistu – 0:1. Domáci pohrozili až v 20. min, ale Hodál loptu vyrazil na hornú sieť. V 23. min si na krížny pas nabehol Slávik, ale padajúci gólman mu loptu zobral spred nôh. O tri minúty pálil domáci Badjie z 25 metrov tesne nad. Potom sa hralo v strede bez šancí, až v 44. min Zemkovu tvrdú strelu vyrazil brankár na roh, po ktorom vyskočil na center Slávika Kucharčík oslavujúci tridsiatku, prudkou hlavičkou k žrdi zvýšil na 0:2. Zaskočení domáci inkasovali aj o minútu, keď po Praženkovom prieniku Belaník vyrazil Borisovu strelu pred Tancíka, a ten usmernil loptu do odkrytej brány – 0:3.V 56. min nebezpečne hlavičkoval Kucharčík, ale obrana bola pozorná. O dve minútu fauloval Pečarka v šestnástke Badjieho a Šnajder jedenástku s prehľadom premenil – 1:3. Tancík v 62. min skúsil prelobovať Belaníka, no ten loptu vyrazil na roh a po centri Slávika Boris presnou hlavičkou zblízka zvyšoval na 1:4. Žilinčania sa nevzdávali, Hodál v 65. min pádom pod nohy zachránil pred Atanasijevičom a o dve minúty podobným spôsobom zabránil v skórovaní Essombovi. V 78. min unikol po krídle Hranica a jeho center premenil Atanisijevič hlavičkou na 2:4. Snaha Žilinčanov neutíchala v 80. min Badjie z uhla mieril tesne vedľa. Šancu mali aj hostia, ale Belaník vyrazil tvrdú strelu Slávika. Poslednú nádej domácich nevyužil Šnajder, ktorého strele v 88. min chýbala presnosť.
🟥Góly: 58. Šnajder (11 m), 78. Atanasijevič – 18. Slávik, 44. Kucharčík, 45. Tancík, 62. Boris.
🟨Žilina B: Belaník – Jaššo, Leitner, Drame, Hranica, S. Javorček (83. Oravec), Adang, Badjie, Essomba, Atamasijevič (83. Bortoli), Saka (46. Šnajder).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík, Matejčík, Václav, Sloboda, Boris (90. Vaculík), Zemko, Tancík (76. Kováč), Praženka, Slávik (84. Slaninka).
🟨ŽK: nikto.
🟧Rozhodoval: Dzivjak.