MŠK Žilina “B”123
MŠK Považská Bystrica101

12. marca 2023 2. liga 2022/23 90'

🟥MŠK ŽILINA B – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:1 (1:1)
Po medzišestnástkovom úvode udreli domáci už v 6. min, keď si na Rusnákov center vyskočil najvyššie Addo a presnou hlavičkou k žrdi dal na 1:0. O dve minúty Krstičov center skončil na hornej sieti Teplanovej brány. Hostia sa nevedeli dostať na dlhší čas do blízkosti žilinskej brány a v 18. min pohrozili domáci, keď po priamom kope poslal Šnajder odrazenú loptu nad. O dve minúty po akcii Zuziaka s Demjanom doplnil útok Pov. Bystrice Begáň. Jeho strela z 20 metrov Belaníkovi vypadla, dostal sa k nej Zuziak, no brankár ho podrazil a nasledoval pokutový kop. Na Zuziakovu strelu po zemi k žrdi si siahol, lenže vyrazená lopta skončila pod brvnom – 1:1. V 24. min Mvengova strela minula bránu a v 31. min si Teplan poradil s Rusnákovou strelou. Hostia podnikli nádejný protiútok v 35. min, keď Ďungel našiel na opačnej strane Demjana, no jeho obaľovačka skončila vedľa domácej brány. Na druhej strane ušiel vzápätí po krídle Addo, na v poslednom okamihu mu lopta odskočila za bránkovú čiaru. Mensahova delovka v 37. min skončila vysoko nad a v 39. min Teplan zneškodnil tvrdú strelu osamoteného Rusnáka. Tlak Žiliny pokračoval a v 40. min po Krstičovom prieniku a zmätkoch v obrane Gomola pálil z hranice šestnástky tesne nad. Dve minúty pred prestávkou vyšlo hosťom prečíslenie, no Zuziakovu prihrávku obetavo zblokovala obranca na roh, po ktorom hlavičkoval Nagy nad. Úvod druhého polčasu bol akčný, v 47. min po Zuziakovom priamom kope vrátil Čiernik loptu do päťky, kde Demjanovu strelu vyrazil brankár. Nasledoval rýchly protiútok, po ktorom Anang poriadne natiahol Teplana, no ten loptu smerujúcu presne k vzdialenej žrdi dočiahol. Obrovská šanca hostí prišla v 54. min, keď po Vaculíkovej akcii sa lopta dostala k Hapalovi a nie príliš razantnú strelu Ďungela k žrdi Belaník chytil. Anang sa v 55. min uvoľnil na šestnástke , no loptu poslal tesne vedľa. V 57. min sa na dlhý výlet vydal Nagy, posunul loptu Zuziakovi, ktorého tvrdú strelu zblokoval Mensah. O tri minúty domáci obranca poslal nohou malú domov brankárovi, ktorý loptu chytil do rúk, ale rozhodcovia si to nevšimli. Čiernik v 61. min unáhlene vystrelil nad a v 62. min po Hapalovom centri hlavičkoval Nagy tesne vedľa. Na druhej strane v 63. min si Teplan poradil s Mensahovou hlavičkou. Hostia sa snažili o strelenie gólu, no Hapalova krížna strela v 65. min tesne minula cieľ a o dve minúty jeho priamy kop z 25 metrov k žrdi s námahou vytlačil Belaník na roh. Potom sa začali čoraz viac presadzovať čerství striedajúci domáci hráči Jakubík s Anangom. Jakubík v 71. min po peknom uvoľnení zatriasol brvnom a o minútu jeho strelu k žrdi kryl Teplan. Jakubík nemal šťastie ani v 74. min, lebo jeho strelu Teplan vyrazil na žrď. Gólman Pov. Bystrice zázračne zasiahol v 78. min po Krstičovej bombe z desiatich metrov a Jakubík poslal odrazenú loptu vedľa. Striedajúci Guba vyskúšal v 79. min zdiaľky Belaníka, no ten loptu končekmi prstov vytlačil nad brvno a po rohu v 81. min Demjan hlavičkoval nad. V 83. min prišiel trest za nevyužité šance. Po zbytočnom Hapalovom faule rozohral Šnajder priamy kop, na jeho center si nabehol Capko, ktorý vrátil loptu pred bránu, kde nabiehajúci Trabalík prudkou hlavičkou dal na 2:1. O tri minúty sa na šestnástke uvoľnil Jakubík, lenže loptu poslal tesne vedľa. Po dlhom nákope sa v 89. min nepresadil dôrazný Kucharčík, ktorého hlavičku zachytil Belaník. V nadstavenom čase Teplan pokazil na chvíľu radosť Jakubíkovi, keď jeho tvrdú strelu vyrazil, lenže už nestačil na Šnajderovu dorážku – 3:1.
🟥Góly: 6. Addo, 83. Trabalík, 90. Šnajder – 20. Zuziak (11 m).
🟨Žilina B: Belaník – Mensah (73. Capko), Oravec, Willy, Gomola, Mveng, Šnajder, Rusnák (46. Anang), Kudlička (60. Jakubík), Krstič (82. Trabalík), Addo.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Begáň, Matejčík (87. Zemko), Mihál, Vaculík, Boris (46. Hapal), Čiernik (87. Kucharčík), Ďungel (74. Guba), Nagy, Demjan, Zuziak (78. Gerebenits).
🟨ŽK: Belaník, Oravec, Šnajder – Begáň, Teplan, Hapal.
🟧Rozhodoval: Parilák.
Na snímke autor považskobystrického gólu Marek Zuziak (v červenom č. 37) v súboji s Ivanom Mensahom. Vpravo Róbert Demjan.