MŠK Považská Bystrica022

24. apríla 2022 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Považskobystričania zachránili vo Vrábľoch bod, ale dva stratili
🟥VION ZLATÉ MORAVCE VRÁBLE B – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:2 (0:0)
Hostia, ktorí hrali v prvom polčase proti silnému vetru, začali útočne a už v 3. min sa v čistej šanci ocitol Demjan, no Pichňa jeho strelu reflexívne vyrazil na roh. Považskobystrické akcie ostávali nedotiahnuté a domáci sa so šťastím bránili. V 18. min po skrumáži netrafil bránu Kucharčík, V 31. min po jeho strete s gólmanom Pichňom sa rozhodol otrasený brankár po ošetrení loptu odkopnúť z päťky napriek problémom s kolenom, na čo doplatil a zápas nedohral. O minútu pálil Boris spoza šestnástky vedľa a po trestnom kope L. Slávika hlavičkoval v 37. min nepresne Kucharčík. Po prestávke a dohovore v kabíne sa už v 46. min rútil Zuziak sám na Šveca, ale gól nedal. Udrieť mohlo na druhej strane, keď v 50. min ušiel Zrubec, ale bránu netrafil. V 52. min si Boris trúfol na dvojicu obrancov Kóšu a Chrena, ktorý ho v šestnástke fauloval. Nariadenú jedenástku premenil nekompromisne L. Slávik – 0:1. Domácich, ktorí boli dovtedy takmer neškodní, inkasovaný gól povzbudil a v 56. min znova ušiel Zrubec, no zblokovanú strelu chytil Kuciak. V 61. min po krídelnej akcii prišlo zaváhanie stredu obrany MŠK, čo využil Petrík a vyrovnal na 1:1. Borisovu strelu v 64. min kryl Švec a hostia tentoraz už s vetrom chrbte túto výhodu nedokázali využiť. Domáci sa dobre bránili a v 77. min po rýchlom úniku prudký center nešťastne zrazil Petruš ponad Kuciaka – 2:1. Pov. Bystrica pritlačila a v 82. min po rohu dôrazný Kucharčík prudkou hlavičkou vyrovnal na 2:2. Hostia v závere chceli zápas rozhodnúť, no L. Slávik mieril v 87. min zbrklo nad a v 89. min po Demjanovom centri netrafil Zuziak na päťke loptu pred odkrytou bránou.
🟥Góly: 61. Petrík, 77. vlastný Petruš – 52. L. Slávik (11 m), 82. Kucharčík.
🟨ViOn B: Pichňa (31. Švec) – Haspra, Kóša, Chren, Dzurek, Balko, Zrubec, Sperka, Petrík, Hamár, Kováč (86. Pekár).
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Častulín (71. S. Čiernik), Mravec, Kucharčík, Petruš, Begáň, Gamboš, Boris, Demjan, Zuziak, L. Slávik.
🟨ŽK: Petrík, Hamar – Mravec.