0

Slavoj Trebišov022
MŠK Považská Bystrica101

20. augusta 2022 2. liga 2022/23 90'

Považskobystričania si vybrali šťastie pri vlastnom góle, domáci rozhodli z penalty
🟨2. liga 6. kolo
🟥SLAVOJ TREBIŠOV – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:1 (0:1)
Pred zápasom domáci privítali Róberta Demjana, ktorý v drese Trebišova pôsobil pred takmer dvadsiatimi rokmi. Práve Demjan po niekoľkých sekundách vysunul Gamboša, no jeho prudká strela bola nepresná. V 5. min ušiel po krídle Sanusi, ale Hodál zasiahol. Hostia potom pridali, no Kucharčík sa v 6. min nepresadil hlavičkou po rohu a o minútu L. Slávik tesne minul bránu. Demjanovu strelu v 8. min zo šestnástky nigérijský gólman vytlačil nad brvno, rovnako ako Zuziakov pokus v 11. min. V 15. min vypálil L. Slávik, domácemu brankárovi prešla lopta pod telom, ale včas sa otočil a zachytil ju. Trebišov nápor hostí ustál a začal byť nebezpečný. V 21. min po Sanusiho úniku Vala v poslednej chvíli odkopol loptu na päťke pred Kolesárom. O tri minútu Hodál vyrazil nepríjemnú strelu Kolesára pred Ikugara, ale ten vystrelil zbrklo vedľa. Hodál v 25. min znova vyrážala ďalší Kolesárov pokus a v 27. min po Gabrišovom zaváhaní zneškodnil samostatný únik Ikugara. V 37. min Kucharčík poslal dlhý nákop z vlastnej polovice, lopta sa odrazila od chrbta domáceho Špaka a príliš vpredu stojaci gólman ju ani s obrovským úsilím nedobehol a MŠK viedli 0:1. Po centri L. Slávika v 40. min zakončil Zuziak z voleja vedľa, ale Pov. Bystrica dokázala vyhrať aj šiesty prvý polčas v sezóne. Po prestávke domáci začali aktívnejšie a mali šťastie, keď v 52. min Zuziak trafil odkopom Begalu a zrazenú loptu poslal dôrazný Ikugar zblízka do siete – 1:1. Gamboš mohol hosťom v 53. min vrátiť vedenie, no domáci gólman jeho peknú strelu vyrazil. V 54. min Sanusiho strela iba tesne minula šibenicu. Pov. Bystrica sa snažila a v 66. min Ikuepamitan vytlačil Zuziakov pokus spoza šestnástky na roh. O dve minúty odtlačil Sanusi Vaculíka, no jeho delovka sa odrazila od žrde. Z protiútoku sa do šance dostal S. Čiernik, no domáci obranca jeho strelu zblokoval. V 79. min po strkaniciach v šestnástke pred rohovým kopom po strete s Valom spadol Špak a Danko poslal Hodála z jedenástky na opačnú stranu – 2:1. Považskobystričania reagovali ďalšími striedaniami a v 81. min bombu L. Slávika z priameho kopu tečoval do gólmanovho protipohybu Hundák, lenže tá skončila vedľa brány. V 84. min po faule na Hapala tesne pred šestnástkou nechal rozhodca pokračovať v hre a prudký pokus L. Slávika spoza šestnástky skončil tesne vedľa. Hostia sa v závere snažili, no keď sa najprv Hundák a potom S. Čiernik zbavili pri rohovej zástavke obrancu a smerovali do šestnástky, asistent rozhodcu ich obral o šancu, MŠK ani tretí pokus u súperov nedokázali premeniť polčasové vedenie aspoň na bod.
🟥Góly: 52. Ikugar, 79. Danko (11 m) – 37. vlastný Špak.
🟨Trebišov: Ikuepamitan – Matta, Špak, Ilinjo, Rokyta (46. Zsemlye), Begala, Kolesár (90. Rusnák), Novák, Sanusi (86. Bajtoš), Danko (89. Sitarčík), Ikugar.
🟥Pov. Bystrica: Radovan Hodál – Vala, Gabriš, Kucharčík, Vaculík, Gamboš (80. Hapal), Begáň (75. Nagy), Boris (80. Matejčík), L. Slávik (87. Hundák), Demjan (57. S. Čiernik), Zuziak (75. Hundák).
🟨ŽK: Matta, Novák – Begáň, Vaculík, Vala, Zuziak, Nagy.
🟧Rozhodoval: Marsal.