9. marca 2024 2. liga 2023/24 90'

Považská Bystrica vybojovala tri body, mrzia dve červené karty.
🟨MONACOBET liga 19. kolo
🟥SLAVOJ TREBIŠOV – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:2 (0:2)
Domáci nastúpili s veľkou chuťou odčiniť prehru 0:5 z jesene, kým hostia prišli v značne oklieštenej zostave. Okrem dlhodobo zranených Zuziaka a Gerebenitsa chýbali pre zdravotné problémy Kováč a Sloboda a Boris si odpykával prvý z dvoch zápasov za červenú kartu, Už po polminúte inkasoval Zemko koňara, čo predznamenalo, že sa nebude hrať v rukavičkách. V 2. min poslal kolmú prihrávku z priameho kopu do šestnástky Sitarčík, no Matta loptu minul a tá skončila v Teplanovom náručí. Potom začala séria tvrdých zákrokov Bechardasa na Miháleka, ktorý mu neostával nič dlžný Po rohu v 8. min mali MŠK šťastie, keď Matúš v skrumáži poslal loptu tesne vedľa. Po dlhom centri Miháleka v 9. min a Vaculíkovej prihrávke pálil Václav spoza šestnástky vedľa. O minútu ostal nepotrestaný Ilinjov zápasnícky chmat na Tancíka, ktorý sa dostával do úniku. Praženka v 11. min vybojoval roh, ale Mihálek poslal z voleja odrazenú loptu z 20 metrov vedľa. V 19. min unikol obrane MŠK Druga, položil si Kucharčíka, na zakončil vedľa. O minútu založil peknú akciu Praženka, lenže Slávikovi lopta odskočila. V 23. min po Bechardasovej akcii a Takáčovej zblokovanej strele hlavičkoval nekrytý Druga z päťky tesne vedľa. O päť minút vyhral na krídle Tancík hlavičkový súboj s Mattom, dostal sa do šestnástky, kde našiel Praženku, ktorý pred Buhajom posunul loptu Slávikovi a ten strelou k žrdi otvoril skóre – 0:1. V 34. min mohol ísť Tancík do šance, lenže Buhaj zachytil loptu rukami a dostal „iba „ žltú kartu. Po trestnom kope Drugu v 38. min Teplan bravúrne zachránil pred trojicou dobiehajúcich hráčov Slavoja. V 40. min centroval z priameho kopu od autovej čiary Slávik, odvrátenú loptu zachytil na šestnástke Tancík, vylepšil si pozíciu a parádne ju zakrútil do vzdialenejšej šibenice – 0:2. O minútu mohli hostia zvýšiť, no po Praženkovom sóle a zblokovanej strele nekrytý Slávik zo šestnástky poslal loptu vedľa. V 45. min nedostal žltú kartu Tatar, keď zachytil center priameho kopu, pričom od lopty stál asi 5 metrov. Druhý polčas začal tradičným súbojom Bechardasa s Mihálekom, po ktorom hosťujúci hráč nedohral pre zranenie. Hra bola rozháraná, až v 56. min pokus Ilinja zdiaľky zrazil Pagáč na roh. O minútu stiahol Bechardas Praženku a konečne sa dočka žltého trestu. V 63. min Matejčík zabránil prieniku Jinjolavu faulom tesne pred šestnástkou, no Drugovu strelu odvrátil obetavo Slávik. Po Vaculíkovej akcii a nepresnom centri zakončil v 65. min zdiaľky Kucharčík, no Tiurin nemal problémy. Po Sitarčíkovom rohu domáci vrátili loptu do šestnástky, kde sa k nej dostal Škovran a krížnou strelou znížil na 1:2. Trebišovčania ožili a v 70. min Kucharčík stihol zblokovať Drugovu strelu na roh. V 73. min dostal Tancík zásah do hlavy zblízka po prudkej strele a v 75. min nebezpečný center rýchleho Songa v poslednej chvíli odvrátil Pagáč. V 78. min na pokyn štvrtého rozhodcu dostal tréner Pov. Bystrice za protesty červenú kartu. Nervozita stúpala a v 80. min Praženkov slalom zastavil za cenu žltej karty Jinjolava. Z následného priameho kopu Tiurin bravúrne vytiahol zo šibenice Slávikovu strelu z priameho kopu z 25 metrov na roh. V 85. min Škovran takmer donútil Teplana k chybe, no postrčený gólman MŠK síce vyšliapol mimo šestnástky, ale loptu nezahral rukou. O minútu po zadovke M. Ragulu pálil Slaninka z otočky nad a v 87. min Ilinjo prenikol až k bránkovej čiare do šestnástky, no jeho nebezpečný prízemný center Teplan v páde chytil. V 88. min Buhaj hrajúci so žltou kartou udrel lakťom do hlavy Slaninku bez trestu, ale po následnom priamom kope a Kucharčíkovej hlavičke sa ocitol na zemi domáci hráč a kartu dostal kapitán hostí. V 90. min Praženka, ktorý už mal žltú kartu, zbytočne fauloval a uvidel červenú. Domáci sa snažili za každú cenu vyrovnať, po nastrelení Pagáča reklamovali ruku a jedenástku, no za protesty dostal Matta žltú kartu. V nadstavenom čase Buhaj znova beztrestne fauloval Kucharčíka a nežltilo sa ani po faule na prenikajúceho Krasňana, kým z hostí bol pri svojej mužskej premiére potrestaný M. Ragula.
🟥Góly: 68. Škovran – 28. Slávik, 40. Tancík.
🟨Trebišov: Tiurin – Ilinjo, Buhaj, Matta, Tandara, Sitarčík (76. Wyparlo), Matúš (60. Jinjolava), Druga, Bajtoš (60. Škovran), Bechardas (76. Tangiri), Tatar (60. Song).
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Mihálek (49. Matejčík), Pagáč, Kucharčík, Václav, Zemko, Pečarka, Slávik (82. M. Ragula), Praženka, Tancík (82. Krasňan), Vaculík (72. Slaninka).
🟨ŽK: Buhaj, Bechardas, Jinjolava, Matta – Matejčík, Kucharčík, Praženka, M. Ragula.
🟥ČK: 78. tréner Jakuš, 90. Praženka.
🟧Rozhodoval: Parilák.