OŠK Baník Stráňavy101
MŠK Považská Bystrica224

24. augusta 2022 SLOVNAFT CUP 2022/23 90'

2.kolo Slovenský pohár.

Ondřej Hapal vystrieľal hetrikom Považskej Bystrici v Stráňavách postup do 3. kola Slovnaft cupu.
🟥BANÍK STRÁŇAVY – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:4 (1:1)
Na zápas 2. kola poslal na ihrisko tréner hostí P. Jakuš hráčov, ktorí naskakujú v 2. lige väčšinou z lavičky, kde ostali Demjan, Kucharčík, Begáň, Boris a duo Zuziak, L. Slávik si zahralo až v závere. Úvod bol vyrovnaný, domáci štvrtoligista statočne bojoval. Až v 9. min ako prvý nebezpečne vystrelil Gamboš, no Sága bol pripravený. Považskobystričanom sa nedarilo presadiť sa do gólovej šance, až v 22. min brankár vyrazil strelu S. Čiernika a Gambošovo zakončenie v páde rybičkou zo šestnástky bolo nepresné. V 25. min sa na hranici šestnástky zbavil Hapal M. Jančiho a trafil horný roh – 0:1, z čoho mali radosť nielen jeho spoluhráči, ale aj otec, bývalý reprezentačný tréner, Pavel Hapal, ktorý bol v hľadisku. Po zbytočnom nešetrnom zákroku Ďuratného, oceneného žltou kartou, predčasne dohral v 33. min Gamboš. O štyri minúty sa domáci dostali pred bránu, L. Janči z kroku trafil brvno, no Zajac dorazil loptu do siete – 1:1.Záver polčasu patril MŠK, v 40. min pálil Vaculík vysoko nad, Gabrišovu hlavičku po rohu v 44. min kryl Sága a Hundák po uvoľnení sa v 45. min pálil vedľa. Po prestávke po dohovore od trénera začali hostia aktívne a v 47. min poslal Vaculíkov center Hapal hlavou v páde do siete – 1:2. Odpoveď domácich prišla v 50. min, ale Hodál vytlačil dobre umiestnenú hlavičku spod brvna na roh. Pov. Bystrica zakontrovala v 53. min, keď po krídle zbehol Ľ. Mitáš, videl voľného Hapala, ktorému poslal presnú prihrávku a mladý český záložník do odkrytej brány skompletizoval hetrik – 1:3. Potom sa hra vyrovnala, hostia vedenie kontrolovali. Domáci sa nechceli zmieriť s výsledkom a v 71. min a Gašpierikova bomba skončila nad. V 76. min Hodál zneškodnil gólovú hlavičku M. Jančiho a v 80. min vyrazil ďalšiu nebezpečnú hlavičku toho istého hráča. Záver patril hosťom, keď Sága v 82. min vyrazil strelu Zuziaka a pri sóle Ľ. Mitáša v 84. min ho zachránila žrď. Domáci gólman ešte v 86. min chytil Hundákovu hlavičku, ale po prihrávke L. Slávika uzavrel výhru Pov. Bystrice v 87. min zblízka strelou k žrdi Zuziak – 1:4.
🟥Góly: 37. Zajac – 25., 47. a 53. Hapal, 87. Zuziak.
🟨Stráňavy: Sága – Veselovský, M. Janči, L. Janči, Remek (84. Hreus), R. Bugala, M. Bugala (46. Bukovčan), Ďuratný (65. Gašpierik), Coma (84. Mišák), Oberta (77. Kubica), Zajac.
🟥Pov. Bystrica: Radovan Hodál – Vala (46. Gajdoš), Matejčík, Gabriš, Petruš, Nagy, Gamboš (33. Vaculík), Hapal (68. L. Slávik), S. Čiernik (68. Zuziak), Ľ. Mitáš, Hundák.
🟨ŽK: Ďuratný – Hundák, Nagy.
🟧Rozhodoval: Holas.
Pov. Bystrica bude hrať v 3. kole na pôde šiestoligového Slovana Bystrička, ktorý zdolal súpera z tej istej súťaže, Tatran Chlebnica 6:3.
Na snímke Ondřej Hapal v červenom s loptou tesne pred prvým gólom.