21. júna 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2024/25 90'

Rekapitulácia

1.prípravný zápas o 17.00 hod. v Hutisku – Solanci

V súboji druholigových tímov doplatili hostia na slabú efektivitu
🟥SK PROSTĚJOV – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:0 (1:0)
A ihrisku Sokol Hutisko-Solanec nastúpili hostia už bez Teplana, Pečarku a Slaninku, s ktorými sa klub rozlúčil a bez dorastencov, ktorí dostali voľno. Prvýkrát sa v drese MŠK objavil Adam Cisár z Myjavy a na skúške bol aj Dubničan Rešetka. V 4. min potiahol útočnú akciu Pavlík, no jeho nebezpečný center skončil v brankárových rukaviciach. Domáci pohrozili trestným kopom , ale lopta minula cieľ. V 15. min Hodál po rohu vyrazil nebezpečnú strelu a o päť minút po rovnakej situácii na druhej strane hlavičkoval Kucharčík vedľa. Považskobystričania sa smerom dopredu presadzovali iba ťažko, Hodál v 23. min zmaril ďalšiu šancu, ale keď sa v 24. min k lopte dostal na hranici šestnástky Matoušek, už nemal šancu – 1:0. Potom sa hralo v strede, až v 40. min po rýchlej akcii putovala lopta od Cisára cez Čurika a Borisa až k Tancíkovi, no jeho strelu kryl gólman. Po Čurikovom aute v 42. min  Pavlíkovu strelu zblokovala obrana a v 45. min mohol zvýšiť Matoušek, no v dobrej pozícii poslal loptu prudko nad. Po prestávke hostia prestriedali stopérsku dvojicu a posilnili stred poľa Kováčom. Domáci začali lepšie a po Rešetkovom faule na unikajúceho súpera Hodál zneškodnil priamy kop z dobrej pozície. Brankár hostí v 55. min zachraňoval včasným vybehnutím. Sloboda v 58. min najprv stratil loptu, ktorú vzápätí vybojoval a prudkou strelou z 25 metrov preveril gólmana. O minútu sa dostal do šance Boris, po brankárovom zákroku trafil Sloboda obrancu a odrazenú loptu poslal Cisár vysoko nad. Po rohu v 72. min a následnej hlavičke úplne voľný Lehovec v páde hlavičkou zblízka zvýšil na 2:0. Hostia posilnili útok Kucharčíkom, ktorý sa vrátil na ihrisko a prevzali iniciatívu. Čurikov center v 76. min Kucharčík nedočiahol a v 78. min po Tancíkovej prihrávke Cisár neprekonal brankára. O minútu podržal hostí Hodál a v 81. min išiel Tancík sám na brankára, no ten jeho šancu zmaril a po Vaculíkovom centri zakončil Kucharčík v páde volejom tesne vedľa. Aktivita MŠK pokračovala, no samostatný nájazd Kováč v 86. min zakončil strelou do brankára a v 87. min dosiahol Tancík gól, no ten pre ofsajd neplatil. Minútu pred koncom mal šancu Čurik, ale bránu netrafil.
🟥Góly: 24. Matoušek, 72. Lehanec.
🟥MŠK: Hodál – Čurik, Matejčík (46. Pagáč), Kucharčík (46. Rešetka), Vaculík, Zemko (71. J. Ragula), Boris (73. Kucharčík), Sloboda, Pavlík (46. Kováč), Tancík, Cisár.