6. apríla 2024 2. liga 2023/24 90'

Spišiaci potrestali chyby, Považania dvakrát nastrelili brvno.
🟨MONACObet liga 23. kolo
🟥FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:0 (1:0)
Proti poslednému tímu začali hostia v pozmenenej zostave a už v 7. min mohli vyhrávať, lenže Slaninkov center poslal Slávik z päťky hlavičkou nad. Po zákroku Lassa bol dlhšie ošetrovaný Matejčík a v 16. min pri jeho absencii na ihrisku si na center Olayu nabehol Zekucia, ktorému nik nevenoval pozornosť a prudkou hlavičkou otvoril skóre – 1:0. Domáci držali súpera na dištanc a ten sa nevedel presadiť. V 32. min po rohu sa dostal do šance Slaninka, no netrafil loptu v ideálnej pozícii. O minútu po Slobodovej prihrávke Slávik bombou zatriasol brvnom a v 34. min jeho prudký center nedočiahol Mihálek. V prestávke urobili hostia tri zmeny, posilnili útok a zápas s tržnou ranou nedohral Matejčík. V 50. min sal po Praženkovom centri v súboji s brankárom a Zekuciom ocitol na zemi Sloboda, no hralo sa ďalej. O päť minút Zemko nechal Portugalyana prebrať loptu, domci hráč sa poľahky vyhol Pagáčovi a strelou k žrdi nedal Teplanovi šancu – 2:0. Po Zemkovom centri a zlom odkope domácich napálil v 60. min Vaculík spoza šestnástky loptu do brvna a tá sa od brankára odrazila mimo bránu. Domáci pohrozili priamym kopom Martinka v 69. min tesne nad a o dve minúty prestrelil bránu Havrylenko. Považania sa snažili, no dlhé nakopávané lopty s prehľadom riešili vysokí obrancovia alebo im chýbala presnosť. V 74. min prenikol po krídle Tancík, no namiesto prihrávky na Slobodu či Slávika zbrklo zakončil do bočnej siete. O minútu si po Kováčovom pase dal pozor na ofsajdovú pozíciu Praženka, no jeho tvrdú strelu po úniku Hamrák s námahou vyrazil na roh, po ktorom Kucharčík hlavičkoval tesne vedľa. V 81. min po rohu nechali hostia dvoch voľných hráčov, Zekuciovu strelu zblokoval pred Teplanom Slávik a obaja vzápätí zabránili obetavosťou v gólovej dorážke Redekovi. V 85. min po priamom kope Slávika Boris centrovanú loptu nazachytil, tá spadla pred bránu, kde ju gólman so šťastím reflexívne vyrazil. V 90. min po centri spálil trestuhodne ďalšiu domácu šancu Havrylenko a Spišiaci sa nakoniec tešili z premiérovej výhry.
🟥Góly: 16. Zekucia, 55. Portugalyan.
🟨Sp. N. Ves: Hamrák – Olaya, Kamenický, Janečka, Redek, Zekucia, Martinko, Havrylenko, Ontko (27. Portugalyan), Lasso (82. Ištvánik), Junior (70. Gonda).
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Vaculík, Mihálek, Kucharčík, Matejčík (46. Pagáč), Slaninka (46. Tancík), Zemko (76. Kováč), Pečarka (46. Praženka), Sloboda, Slávik, Boris.
🟨ŽK: Zekucia, tréner Ondáš, Kamenický, Havrylenko.
🟧Rozhodoval: Marsal.