Rekapitulácia

Po nevyužitých šanciach v úvode hostia zachraňovali remízu v samom závere
🟨2. LIGA 24. KOLO
🟥SLOVAN BRATISLAVA B – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:2 (1:1)
Na Veľký piatok v netradičnom predpoludňajšom čase začali hostia nátlakovo a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 4. min po Ďungelovom vysunutí a prihrávke L. Slávika zakončil Gerebenits zblízka tesne vedľa žrde. O dve minúty Hrdina kryl Slávikou tečovanú strelu, ale v 7. min sa MŠK dočkali. Zuziak prešiel z krídla až pred šestnástku, jeho lopta po jeho prízemnej strele sa odrazila od žrde do gólmana a dokotúľala sa za bránkovú čiaru – 0:1. Po Borisovom centri hrdina s námahou vyrazil prudkú Gerebenitsovu hlavičku a v 11. min strelu tohto hráča zblokovala domáca obrana. V obrovskej šanci bol v 13. min L. Slávik, ale po ideálnom Vaculíkovom centri hlavičkoval z päťky tesne vedľa. Zuziakov prienik v 19. min skončil iba rohom a jeho ďalšia strela o minútu iba rozvlnila bočnú sieť. Hostia chceli zvýšiť, ale delovku L. Slávika v 21. min vyrazil hrdina. V 26. min po Holmanovom vysunutí našiel Zuberu pred bránou voľného Božika, ktorý zblízka trafil horný roh – 1:1. O dve minúty Teplan vyrazil spod brvna Marcelliho strelu. Volej L. Slávika po rohu v 31. min bránu minul a o minútu Nagyovu nevydarenú spätnú prihrávku vystihol Zuberu, no Teplan odvážnym pádom pod jeho nohy zachránil. Do prestávky sa už hralo iba medzi šestnástkami. V 46. min pálil L. Slávik z 25 metrov nad, na druhej strane v 55. min Marcelli z uhla mieril iba do bočnej siete. Po rozohraní mohli ísť Považskobystričania znova do vedenia, ale Zuziak na päťke v páde netrafil ideálne Slávikovu prihrávku a lopta skončila vedľa. V 57. min Tóthova krížna prihrávka prešla šestnástkou až ku Kušnírovi, no ten poslal loptu zbrklo vedľa. Tlak domácich zosilňoval, v 59. min si do šestnástky nabehol Marcelli, no Teplan reflexívne zasiahol. Po centri zakončil v 64. min Holman technickou strelou nad a Teplan si poradil v 66. min aj s Božikovou hlavičkou. Po priamom kope L. Slávika sa v dobrej pozícii v 68. min nepresadil Zemko. O sedem minút po Matejčíkovom odkope spadol v šestnástke ochotne Marcelli a Holman z jedenástky poslal Teplana na opačnú stranu – 2:1. Slovanisti mohli definitívne rozhodnúť v 79. min, keď Kucharčík na súperovej polovici nastrelil Božika, ten poslal do úniku Marcelliho, ktorý mu loptu v šestnástke vrátil, no Teplan zachoval pevné nervy a šancu zlikvidoval. Čerství hráči hostí hru oživili, S. Čiernik napádaním donútil Jarjueho k spätnej prihrávke, čo sa mu pod tlakom nepodarilo. Skúsený Demjan bol pri lopte skôr ako ďaleko vybehnutý brankár Hrdina a po jeho obídení, hoci tiesnený, usmernil v 84. min loptu do prázdnej brány – 2:2. V závere sa Pov. Bystrica snažila rozhodnúť, no nakoniec si súperi body podelili.
🟥Góly: 27. Božik, 75. Holman (11 m) – 7. Zuziak, 84. Demjan.
🟨Slovan B: Hrdina – Mičák, Jarjue, Habodasz, Tóth (76. Baláž), Marcelli (85. Nikitin), Agbo, Lichý (46. Kušnír), Zuberu (57. Hornyák), Holman (76. Chobot), Božik.
🟥Pov. Bystrica: Teplan –  Ďungel, Matejčík, Kucharčík, Vaculík, Nagy (82. Čiernik), Boris (73. Hapal), Zemko, Zuziak (82. Guba), Gerebenits (73. Demjan), Slávik (90. Begáň).
🟨ŽK: Zuziak.
🟧Rozhodoval: Čiernik.
🟥Jozef Šprocha
Na snímke zľava David Guba a Sebastián Čiernik gratulujú Demjanovi k vyrovnávajúcemu gólu.