10. mája 2024 2. liga 2023/24 90'

MŠK nevyužili viacero gólových šancí, domáci z minima vyťažili maximum.
🟨29. kolo MONACObet liga
🟥SLOVAN BRATISLAVA “B” – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:0 (0:0)
Hosťom chýbali zranení Sloboda, Boris a najnovšie aj Slávik, pre žlté karty absentovali Zemko a Vaculík. Tréner Jakuš mal k dispozícii iba náhradného gólmana a štyroch dorastencov. Úvod patril domácim, v 3. min Hodál zachraňoval pred Mišovičom a Kušnír prestrelil bránu. Až v 11. min po Mihálekovom centri pohrozili hostia, no Václav hlavičkoval vedľa. Po Praženkovom vysunutí sa v 19. min rútil Slaninka sám na Trnovského, no prehodil nielen jeho, ale aj prázdnu bránu. O dve minúty sa prebil do šestnástky Praženka, no domáci brankár na dvakrát zasiahol. V 22. min Marošovu strelu po zisku lopty kryl Hodál. Po Praženkovom prieniku v 26. min sa nepresadil vo výskoku Slaninka a o dve minúty Tancík tvrdou strelou z hranice šestnástky trafil žrď a po nevydarenej malej domov Kramára trafil iba padajúceho brankára. Únik a center Pečarku odvrátila v 35. min domáca obrana pred Tancíkom a z protiútoku nájazd osamoteného Mišoviča zmaril Hodál. Po priamom kope Kováča v 42. min hlavičkoval Kucharčík vedľa. Druhý polčas začal nebezpečnou strelou tesne vedľa v 47. min Kramár. Po krížnom centri Slaninku v 51. min nabiehajúci Pečarka vo veľkej šanci mieril nad. Domáci kontrovali v 54. min Marošovou hlavičkou vedľa a v 57. min Praženkov volej zblokoval obranca. O dve minúty unikol Praženka, po jeho spätnej prihrávke najprv Slaninka trafil protihráča a odrazenú loptu poslal tesne nad. Potom prišli chvíle domácich, keď v 65. min Mišovičov krížny center Maroš pred bránou minul, ale 70. min po rohu čerstvý Ferleťák zblízka poslal loptu od žrde do siete – 1:0. O tri minúty unikol po krídle Mišovič a jeho prihrávku usmernil voľný Kušnír do odkrytej brány – 2:0. Považskobystričania bojovali, do hry prišli štyria dorastenci a v 85. min Trnovský kryl Kucharčíkovu hlavičku. Balkov pokus v 87. min kryl Hodál a smola hostí vyvrcholila v 88. min, keď po Václavovej zblokovanej strele a jeho následnom rohu Kucharčík prudkou hlavičkou opečiatkoval žrď domácej brány.
🟥Góly: 70. Ferleťák, 73. Kušnír.
🟨Slovan B: Trnovský – Kramár (90. Šalkovič), Marušin (90. Szalma), Habodasz, Hornyák, Kušnír, Marko, Mišovič, Maroš (66. Ferleťák), Božik (46. Koseček), Spáčil (66. Balko).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Mihálek (81. Solík), Pečarka (81. J. Mitaš), Pagáč, Matejčík, Kucharčík, Václav, Kováč (66. M. Ragula), Tancík, Slaninka (81. Krasňan), Praženka.
🟨ŽK: Mihálek, Matejčík.
🟧Rozhodoval: Kolofík.