24. februára 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Rekapitulácia

V generálke boli MŠK lepším tímom, chýbalo iba presnejšie zakončenie.
🟥STK ŠAMORÍN – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:1 (0:0)
V deviatom prípravnom zápase, ktorý bol generálkou na sobotňajší zápas 2. ligy s Púchovom, nastúpili Považskobystričania na prírodnej tráve v Dunajskej Strede proti druholigovému súperovi, s ktorým už majú v sezóne odohrané oba duely – 2:2 a 3:2. Trénerovi Jakušovi chýbali zranení Kováč a Tancík, k dispozícii už bol Praženka a štvrťhodinu absolvovala j nový hráč Martin Slaninka, ktorý prišiel z Třinca na výpomoc do konca jarnej časti. Od úvodu boli aktívnejší hostia a v 6. min po Slávikovom rohu v skrumáži zrazila obrana Václavovu strelu mimo brány. O šesť minút po Slávikovom centri kryl gólman Václavovu hlavičku. Akcie domácich končili pred šestnástkou a až v 22. min znova pohrozili MŠK no Mihálekov center po krídelnom úniku nenašiel adresáta. V 25. min po Václavovom rohu Boris hlavičkoval vedľa a z protiútoku musel Hodál riešiť náznak šance domácich. V 31. min po Slávikovom priamom kope zasahoval brankár pred naskakujúcimi Pečarkom a Borisom a o minútu Vaculík po peknom uvoľnení pálil nad. Po ďalšom rohu zakončil v 35. min nožničkami Pagáč, ale obrancovia loptu odvrátili. Až v 39. min musel Hodál zasahovať po prvej nebezpečnej strele a v 42. min bomba Slávika z 30 metrov z priameho kopu tesne minula horný roh. Minútu pred prestávkou Hodál kryl strelu domáceho útočníka. Po prestávke domáci pridali, ale šance nemali. V 54. min po Václavovom centri sa nepresadil Kucharčík, no od dve minúty prenikol domáci hráč po krídle až k bránkovej čiare a neobsadený Csóka poslal loptu zblízka do siete – 1:0. O štyri minúty po Zemkovom centri zakončil Sloboda pätičkou vedľa. V 65. min po rohu a Kucharčíkovej hlavičke Pagáč trafil hlavičkou žrď a o minútu Praženka po dravom prieniku mieril iba do bočnej siete. V 67. min sa hostia dočkali, Sloboda donútil brankára k riskantnej rozohrávke, ktorú vystihol Vaculík, našiel Kucharčíka, ktorého Baez neubránil a na prudkú prízemnú strelu nemal gólman nárok – 1:1. Po ďalšom Praženkovom prieniku v 69. min zaváhal Slávik, ktorému lopta v šanci odskočila a v 72. min Kucharčík z dobrej pozície po Václavovom centri hlavičkoval tesne vedľa. V 76. min po Praženkovej prihrávke Kucharčíkova strela z uhla preletela popred domácu bránu a ten istý hráč po Vaculíkovom centri v 79. min poslal loptu hlavou opäť tesne vedľa. V 81. min Baez nešetrným zákrokom takmer zlomil Matejčíkovi nos a uvidel žltú kartu. Keďže hostia už mali vystriedaných všetkých hráčov, do hry sa musel vrátiť Zemko. V 84. min mal prácu aj Teplan a v 86. min mu s odvrátením nebezpečného centra pomohol Pagáč, ktorý sa takmer presadil na druhej strane a v 90. min vyriešil nepríjemnú situáciu Teplan a po ďalšom nebezpečnom faule zozadu na Praženku mal dostať Baez druhú žltú kartu. Pov. Bystrica si po piatich výhrach a dvoch prehrách pripísali druhú remízu.
🟥Góly: 56. Csóka – 67. Kucharčík.
🟨Šamorín: Horváth – Kachút, Szolgai, Natan, Rovis, Bajrektarevič, Vidnyánszky, Demjanvič, Leginus, Záhradník, Csóka. (striedali Németh, Dobranskyj, Polniš, Baez, Owusu, Felippe, Olejník).
🟥Pov. Bystrica: Hodál (46. Teplan) – Mihálek, Pagáč, Kucharčík, Václav, Boris (46. Matejčík – 81. Zemko), Pečarka (60. Praženka), Sloboda, Vaculík (76. Slaninka), Zemko (76. Krasňan), Slávik.