Púchov – P.Bystrica

vs
Gól
1
2
Penalta
0
0
Žltá karta
1
1
Červená karta
0
0

Výsledky

Klub1. polčas2. polčasGóly
MŠK Púchov011
MŠK Považská Bystrica112

Podrobnosti

Dátum Liga Sezóna Čas
3. septembra 2022 2. liga 2022/23 90'

Rekapitulácia

Po dlhej dobe sa hralo považské derby medzi druholigovou „šťukou“ z Púchova a nováčikom Považskou Bystricou. A diali sa veci.

(Zdroj: Peter Mičúch)
Do vedenia išiel v prvom polčase nováčik druhej ligy, keď sa presadil Hapal.Po zmene strán prekvapujúci líder súťaže vyrovnal a jeho tlak silnel. Ale Považská Bystrica má vo svojom rade syna bývalého reprezentačného trénera, ktorý má v poslednej dobe veľký gólový apetít.

V druhom polčase sa nám podarilo vyrovnať, mali sme veľký tlak, hralo sa na jednu bránu. Súper zablokoval veľa striel,“ hodnotil po dueli tréner domácich Vladimír Cifranič. „Rozhodla jedna štandardná situácia, ktorú sme nezvládli a Považská si už potom náskok ustrážila,“ pokračoval.

Púchovčania boli pred derby na čele druholigovej tabuľky, čo ich pasovalo za favorita. „Možno bola takáto facka dobrá, aby sme sa vrátili späť na zem. Vidíme, že táto súťaž je taká vyrovnaná, že každý môže poraziť každého. Tabuľka po siedmom kole vôbec nie je smerodajná. Tento zápas bol navyše špecifický, bolo to derby, a to nemá nikdy favorita. Nezvládli sme derby s Dubnicou ani teraz s Považskou a je dobre, že už derby nebudeme hrať. Dúfam, že sa nám už podarí vyhrať,“ hovoril Cifranič.

Z tímu, ktorý v minulej sezóne bojoval o udržanie sa v lige, je na začiatku nového ročníka šťuka ligy. „Trénujeme stále rovnako. Prišli nejakí noví hráči a darilo sa nám v zápasoch. Mali sme šťastie, povyhrávali sme zápasy a jednoducho to išlo,“ zakončil.

Po záverečnom hvizde vytryskla na lavičke nováčika z Považskej Bystrice obrovská radosť. „Prvý polčas bol z našej strany slušný, dali sme gól a mali sme aj ďalšie šance,“ hodnotil tréner víťazov Peter Jakuš. „Začiatok druhého polčasu sme nezachytili, inkasovali sme gól, ale dobre sme zareagovali štandardnou situáciou a víťazstvo sme si umnou hrou ustrážili.“

Tréner hostí mohol pochváliť dvojgólového strelca Ondřeja Hapala. „Ondro má formu, pomohol mu pohárový zápas, v ktorom sa chytil (v 2. kole Slovnaft Cupu zvíťazila Považská 1:4, Hapal strelil hetrik, pozn. red.). Hrá výborne, len tak ďalej.“

Aj kouč Považskej hovoril o vyrovnanosti súťaže. „Každý môže vyhrať s každým a naopak. Na tabuľku sa netreba pozerať.“

Vo viacerých predchádzajúcich dueloch Považská stratila svoj náskok v druhom polčase. „Ľudia o nás hovoria, že ich máme zlé, že nie sme fyzicky pripravení. Dnes chlapci ukázali fyzickú aj mentálnu silu, do poslednej minúty makali a potešili považskobystrických fanúšikov,“ hovoril Jakuš.

V ďalšom zápase čaká Považskobystričanov domáci zápas proti béčku Slovana. „Musíme sa naň dobre pripraviť. Netreba nič podceniť, je jedno, či je to áčko alebo béčko Slovana, musíme hrať naplno a pripraviť sa aspoň tak, ako na dnešný zápas,“ zakončil.

Hrdina derby Ondřej Hapal žiaril po zápase spokojnosťou. „Bol to ťažký zápas. Dobre sme doňho vstúpili, vytvárali sme si šance, dali sme aj prvý gól. Trochu nás to upokojilo. Potrebovali sme ale streliť druhý gól a ten našťastie prišiel po vyrovnaní.“

Hlavne v druhom polčase museli Považskobystričania siahnuť až na dno svojich síl, tlak Púchova bol značný. „Mali veľa šancí, dnes sme nijako nepodcenili zápas a vezieme si domov tri body, to je najdôležitejšie,“ pokračoval Hapal, ktorý do tímu pribudol pred novým ročníkom.

Syn bývalého reprezentačného trénera sa v posledných zápasoch rozstrieľal, po pohárovom hetriku pridal ďalšie dva góly. „Nikdy mi to až tak veľmi nešlo. Teraz mám možno aj trochu šťastia a som zato rád. Dúfam, že v tomto budem pokračovať ďalej. Pohárový hetrik ma stál osem pízz, ktoré som musel kúpiť do kabíny,“ hovoril s úsmevom.

Na dueli nechýbal ani jeho otec Pavel. „Dal som dva góly, ale mal som aj nejaké nedostatky. Určite sa o tom po zápase pobavíme, budeme hodnotiť skôr to negatívne ako pozitívne,“ hovoril sebakriticky Ondřej.

Úsmev po zápase chýbal strelcovi gólu Púchova Stanislavovi Lackovi. „Zápas sme nezačali dobre, pripadalo mi to, že sme „zamrzli“. Súper využil hneď svoju prvú šancu, v takýchto zápasoch je to o jednom góle. Potom to zavreli a dostávalo sa nám ťažko do šancí.“

Obranca Púchova by svoj gól vymenil radšej za tri body. „V druhom polčase sme nemali čo stratiť a na súpera sme vyleteli. Boli sme motivovaní, súpera sme do ničoho nepúšťali. Prišiel však jeden roh a inkasovali sme.“

Na stretnutí vládla výborná atmosféra, ktorú vytvorili oba fanúšikovské tábory. „Asi prvýkrát sme hrali pred takýmto publikom, za čo ľuďom veľmi ďakujeme.“

Pred duelom sa hovorilo hlavne o prekvapujúcom prvom mieste Púchova. „Asi treba padnúť na zem a znova hrať hru, akú sme hrali doteraz,“ zakončil Lacko.