Rekapitulácia

Lukáš Slávik zachránil Považskej Bystrici v Púchove bod v poslednej minúte.
🟨2. liga 3. kolo
🟥MŠK PÚCHOV – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:1 (1:0)
Na derby pred viac ako tisíckou divákov nastupovali domáci ako líder ligy. Už v 3. min musel Hodál zasahovať pred Mrázom a o minútu na druhej strane Zemkov nebezpečný center kryl pred nabiehajúcim Gerebenitsom Vavrúš. V 6. min unikol Slávik, ale domáca obrana jeho center odvrátila. V 9. min po Letenayovom prieniku Michlík trafil iba do žrde Hodálovej brány a jeho ďalšiu gólovú strelu v 11. min zo šestnástky Hodál bravúrne vyrazil na roh. V 16. min Václavovu tečovanú strelu Vavrúš iba s námahou vytlačil spod brvna. Hosťom vyšla rýchla akcia v 25. min, keď sa Boris rútil sám na brankára, no jeho tvrdá strela tesne minula cieľ. Púchov prebral iniciatívu, v 31. min po priamom kope Mráza poslal Michlík odrazenú loptu vedľa. O minútu ušiel obrane Pov. Bystrice Letenay, jeho strelu Hodál vyrazil a dobiehajúci Michlík usmernil loptu za jeho chrbát – 1:0. Hostia prenechávali Púchovčanom stred poľa, a tí sa tlačili pred bránu. V 36. min Kopičárova strela skončila rohom a v 39. min Hodál kryl Michlíkovu strelu zadovkou. Hostia po prestávke prestriedali, no dopredu sa veľmi nedostávali. Výnimkou bol nebezpečný center Mihálka, ktorý pred Slávikom zachytil brankár. Hralo sa väčšinou v strede, šance chýbali, lebo obrany pracovali spoľahlivo. V 64. min po odrazenej lopte zakončil Kapusniak z voleja vedľa. Pov. Bystrica prišla štvrťhodinu pred koncom o zraneného Zuziaka, ktorý po strete s Kaufmanom skončil na nosidlách a musel ísť na vyšetrenie do nemocnice. Hostia sa snažili, no nevedeli sa dostať do šance, naopak, Púchov mohol dať v 84. min defintívu, no Hodál famózne nohou zmaril Letenayovu tutovku z päťky. Domáci útočník chcel v 86. min svoje zaváhanie napraviť, no opäť prehral súboj s gólmanom. O minútu Kucharčík netrafil Slávikov center v šestnástke, no keď sa zdalo, že domáci vyhrajú aj tretí duel, Pov. Bystrica nečakane udrela. V 90. min dlhý Hodálov výkop predĺžil hlavičkou Kucharčík na Slávika, ktorý vyhral súboj s Kaufmanom, urobil kľučku Vavrúšovi a z uhla trafil prázdnu bránu. Dobiehajúci Klabník už loptu zasiahol až za bránkovou čiarou, a tá skončila v sieti – 1:1. V šiestich nadstavených minútach mali domáci tri rohy, ale v závere sa do šance takmer dostal Vaculík, ale body sa v derby delili.
🟥Góly: 32. Michlík – 90. Slávik.
🟨Púchov: Vavrúš – Kaufman, Klabník, Pavlovič, S. Lacko, Kopičár, Loduha (82. Pobořil), Letenay, Michlík, Mráz (56. Kapusniak), P. Lacko (46. Martinček).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka (46. Kováč), Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda, Boris (62. Vaculík), Zemko (46. Mihálek), Zuziak (75. Matejčík), Gerebenits (62. Čiernik), Slávik.
🟨ŽK: Letenay, Martinček, Vavrúš, Kapusniak – Gerebenits, Boris, Matejčík, Kucharčík, Václav.
🟧Rozhodoval: Valent.
🟨Divákov: 1270.