4. októbra 2023 SLOVNAFT CUP 2023/24 90'

Považskobystričania urobili s baníkmi krátky proces, Kucharčík dal hlavičkový hetrik.
🟨Slovnaft cup 3. kolo
🟥BANÍK PRIEVIDZA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:6 (0:5)
Hostia, ktorí mali v posledných dňoch zdravotné problémy a museli si odložiť pohárový aj druholigový zápas, sa rozbiehali u štvrtoligistu pomalšie. Už v 3. min Zedekovu bombu zblokoval Vaculík a v 5. min Oller poslal loptu ponad vybiehajúceho Teplana do brvna, odkiaľ sa odrazila do brankárových rúk. Oller v 7. min pálil vedľa a to bolo z domácej strany do prestávky všetko. Pov. Bystrica spresnila hru a v 11. min po Kováčovom rohu Kucharčík hlavičkou k žrdi otvoril skóre – 0:1. O dve minúty si na dlhú prihrávku nabehol Saulo, technickým lobom prehodil príliš vybehnutého brankára a lopta skončila v prázdnej bráne – 0:2. V 14. min po Praženkovej prihrávke vypálil z dobrej pozície Gerebenits tesne nad. Po Kováčovom rohu Praženkova strela zo šestnástky skončila tesne nad a v 21. min Saulovu prihrávku usmernil Čongrády z päťky špičkou do siete – 0:3. Hostia hrali uvoľnene, dobre kombinovali a v 28. min po Praženkovom rohu Kucharčík prudkou hlavičkou pod brvno zvyšoval na 0:4. Ten istý hráč mal podobnú šancu v 29. min, ale brankár stačil loptu tesne pred ním vyboxovať do bezpečia. V 34. min ušiel po krídle Saulo, namiesto prihrávky voľnému Čongrádymu vyskúšal strelu, ktorú Aktysiuk iba s námahou vyrazil na roh. O štyri minúty Gerebenits naservíroval loptu Čongrádymu, ktorý sa pohral s brankárom aj obrancom, ale loptu poslal nad. Domáci brankár v 41. min iba s námahou vytlačil Pečarkov center smerujúci do horného rohu, ale v 45. min po Vaculíkovom centri nemal nárok na hlavičku úplne voľného Čongrádyho – 0:5. Hneď po prestávke Čongrády vysunul Gerebenitsa, no jeho pokus o kľučku zmaril brankár. Po Zemkovej akcii zakončil prudko, ale nepresne Slávik. V 57. min škaredo fauloval unikajúceho Borisa ďaleko pred šestnástkou brankár Aktysiuk a dostal červenú kartu. O tri minúty kapituloval aj jeho náhradník Krausko, keď ho po Slávikovom rohu prekonal hlavičkou, ktorá zapadla do horného rohu Kucharčík, autor hetriku. V 64. min sa k strele odhodlal Hlohovský, no lopta skončila tesne nad. Hostia si vytvárali šance, no aj pod dojmom vysokého náskoku ich už nedokázali využiť. V 67. min po Pečarkovom centri sklepol Gerebenits loptu k Slávikovi, no ten rozvlnil iba bočnú sieť. Prudký Mihálekov center v 71. min na päťke nedočiahol Slávik a do tretice ten istý hráč minul v 77. min bránu po Ernekovej prihrávke. Prievidžania sa dočkali gólu až v 87. min, keď po priamom kope a následnej hlavičke dorazil loptu do brány zo skrumáže Koryťák – 1:6.
Pov. Bystrica postúpila medzi najlepších 32 tímov, kde ju čaká lepší z dvojice Lehota pod Vtáčnikom – Spartak Trnava.
🟥Góly: 87. Koryťák – 11., 28. a 61. Kucharčík, 22. a 44. Čongrády, 13. Saulo,
🟨Prievidza: Aktysiuk – Filkorn, Sluka, Píš (72. Monteiro), Polevka, Koryťák, Babašta (90. De Assis), Hlohovský, Balčirák (58. Krasko), Oller (58. Krausko), Zedek (72. Dos Santos).
🟥Pov. Bystrica:  Hodál – Pečarka, Pagáč, Kucharčík (76. J. Mitaš), Vaculík, Zemko, Kováč (46. Boris), Čongrády, Gerebenits (69. Ernek), Saulo (46. Slávik), Praženka (69. Mihálek).
🟨ŽK: nikto.
🟥ČK: 57. Aktysiuk.
🟧Rozhodoval: Fúsek.