20. apríla 2024 2. liga 2023/24 90'

Prešov dokonale potrestal chyby Považskobystričanov.
🟨Monacobet liga 25. kolo
🟥TATRAN PREŠOV – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 4:1 (3:1)
Domáci, ktorí bojujú o postup do najvyššej súťaže, od úvodu dominovali a súpera takmer do ničoho nepustili. Lepšie sa pohybovali, boli dôraznejší a vytvárali si šance, ktoré dokázali premeniť. V 5. min ešte Baran zblízka neuspel, keď zachraňoval Václav, ale v 12. min Teplan bravúrne vyrazil Legnaniho strelu a dobiehajúci Pavúk sledovaný dvojicou obrancov, ktorí zrejme čakali na ofsajdový verdikt, pohodlne otvoril skóre – 1:0. O tri minúty po Kačeríkovom centri nedôrazne bránený Legnani hlavou zvyšoval na 2:0. V 28. min hostia opäť dovolili domácim pripraviť útočnú akciu, ktorú zakončil Špyrka parádnou strelou z hranice šestnástky do šibenice – 3:0. V 41. min Kuchynskij končekmi prstov vytlačil Borisovu strelu nad brvno a po rohu si aj za cenu nárazu do žrde poradil s loptou odrazenou od spoluhráča. Po Vaculíkovej prihrávke fauloval Slaninku v 45. min v šestnástke Baran a Slávik poslal z jedenástky brankára na opačnú stranu. Po prestávke sa hostia výrazne zlepšili, v 48. min pálil Boris z 29 metrov tesne vedľa. O päť minút Teplan vyrazil tvrdú strelu Legnaniho a Václav odpratal loptu do bezpečia. Potom sa hralo väčšinou v strede, až v 70. min Gladiš pohrozil prudkým centrom, ktorý preletel popred bránu MŠK a v 72. min si s jeho nepríjemnou strelou spoza šestnástky poradil Teplan. Slávik v 75. min poslal do šance Tancíka, no brankár sa v páde k lopte dostal skôr. Kuchynskij si poradil aj v 78. min s prízemnou strelou Kováča. V 87. min krížnu prihrávku vystihol Župa, prešiel stredom ihriska a po jeho prihrávke Dolný z hranice šestnástky zvyšoval na 4:1. Prehru Pov. Bystrice mohol zmierniť v 89. min Slávik, lenže z rohu šestnástky trafil iba žrď.
🟥Góly: 13. Pavúk, 16. Legnani, 26. Špyrka, 88. Dolný – 45. Slávik (11 m).
🟨Prešov: Kuchynskij – Šimko, Baran, Kačerík (89. Petko), Župa, Legnani, Keresteš, Špyrka (89. Štefánik), Bobrovský (63. Gladiš), Dolný, Pavúk (82. Gáll).
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Mihálek (22. Vaculík), Matejčík, Pagáč, Václav, Slaninka (46. Kováč), Tancík (80. Kucharčík), Praženka, Sloboda, Slávik, Boris.
🟨ŽK: nikto.
🟧Rozhodoval: Gemzický.