7. augusta 2022 2. liga 2022/23 90'

Považskobystričania tretíkrát v rade stratili zápas po vyhranom polčase
🟨2. liga 4. kolo
🟥FC PETRŽALKA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:1 (0:1)
Zápas mal slávnostný úvod, pretože pred prvým domácim zápasom bol už k dispozícii novučičký trávnik. Už po 19 sekundách mohli hostia vyhrávať, keď Gamboš vypichol loptu Privrelovi, no jeho center nekrytý Demjan ideálne hlavičkou netrafil. O tri minúty hlavičkoval Kucharčík po rohu nad a v 10. min po ďalšom rohu si na Zuziakov center nabehol donedávna ešte hráč domácich T. Nagy, lenže jeho hlavičku Sokol bravúrne vyrazil. Hostia hru kontrolovali a v 20. min po dlhom Demjanovom centri skončil volej L. Slávika v gólmanovom náručí. Prvý strelecký pokus na bránu Pov. Bystrice prišiel až v 23. min, ale Hodál nemal problém so slabou strelou Obročníka takmer z tridsiatich metrov. Po spolupráci Borisa so Zuziakom strelu L. Slávika zblokovala obrana na roh. Po situácii zaváňajúcej ofsajdom Harba v 36. min zo šestnástky prestrelil. Považskobystričania sa dočkali v 43. min, keď si na ideálny Zuziakov center nabehol L. Slávik a hlavičkou dal vedúci gól – 0:1. V 45. min pohrozili ešte domáci, ale najprv po Sliackeho prieniku a prihrávke Piroska bez prípravy pálil nad a o niekoľko sekúnd nabiehajúci Riznič nezakončil ideálne a Hodál loptu kryl. Do druhého polčasu posilnil domáci tréner ofenzívu striedaniami a už v 46. min čerstvý Štefanec po Harbovej akcii poslal loptu zo 14 metrov nad. V 55. min po Demjanovom sklepnutí pálil Boris vysoko nad. Petržalka zvyšovala aktivitu a o tri minúty Privrelom tečovanú loptu odkopol Kucharčík spred bránkovej čiary. V 64. min sa hostia dostali k strele, no pokus L. Slávika spoza šestnástky chytil Sokol. O minútu založili domáci krídelnú akciu, a keď sa zdalo, že lopta skončí v aute, zásluhou falšu sa kotúľala ďalej po čiare, kde si Spáčil obhodil padajúceho Kucharčíka a po prieniku až k bránkovej čiare našiel Harbu, ktorý zblízka vyrovnal – 1:1. O dve minúty sa dostal do šance Sliacky, no padajúceho gólmana neprekonal. L. Slávik pálil po rýchlej akcii v 69. min tvrdo, ale nepresne. V 71. min po rohu si medzi obrancov hostí nabehol Privrel a hlavičkou dal na 2:1. Zaskočení hostia sa nevedeli dostať do hry ani po dvoch striedaniach. V 84. min hlavičkoval privrel vedľa a o minútu lob domáceho hráča z polovice iba tesne minul prázdnu bránu MŠK. V 90. min ušiel Skáčik, no bránu netrafil. Domáci v závere kúskovali hru, čím otupili snahu Pov. Bystrice. V nadstavenom čase nevyužili chybu gólmana, ktorému vypadla lopta po Zuziakovom centri Hundák s Demjanom a zverenci trénera Petra Jakuša prehrali o gól tretí zápas v rade.
🟥Góly: 65. Harba, 71. Privrel – 43. L. Slávik.
🟨Petržalka: Sokol – Kuník, Privrel, Stašík, Suchar, Obročník, Lásik (46. Bobrovský), Piroska (46. Štefanec), Sliacky (89. Tóth), Riznič (61. Spáčil), Harba (79. Gerebenits).
🟥Pov. Bystrica: Radovan Hodál – Gajdoš, Kucharčík, Matejčík, Vaculík, Gamboš (90. Hundák), Boris (81. S. Čiernik), L. Slávik, Nagy (81. Begáň), Demjan, Zuziak.
🟨ŽK: Obročník, Sokol – Boris.
🟧Rozhodoval: Ihring.