Podrobnosti

Dátum Liga Sezóna Čas
27. augusta 2023 2. liga 2023/24 90'

Rekapitulácia

Pov. Bystrica pokorila najlepšiu obranu v súťaži a z Petržalky si odviezla tri body.
🟨2. LIGA 5. KOLO
🟥FC PETRŽALKA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 0:1 (0:0)
Súboj tabuľkových susedov začali za veľkého tepla lepšie domáci a už v 4. min Pagáč odvrátil Odukov center k Šurnovského, no jeho strela minula bránu. O tri minúty nepríjemný Vaculíkov padáčik od autovej čiary kryl gólman. V 9. min po centri Slávika zachraňoval pred nabiehajúcim Gerebenitsom Halouska. Šurnovský neuspel ani v 16. min, keď sa šikovne otočil s loptou, no bránu netrafil. V 24. min Boris delovkou z 25 metrov poriadne vystrašil brankára. Domáci mohli ísť do vedenia v 33. min, keď dlhý nákop usmerňoval Pagáč hlavičkou Hodálovi, ktorý iba s námahou vysokú loptu vyrazil a skvele zasiahol aj pri dorážke Oduku. Ten istý hráč vzápätí pálil vedľa a v 37. min Pagáč zrazil tvrdú Nombilovu strelu na roh. Po prestávke vystrčili rožky hostia a v 47. min volej Slávika smeroval vedľa, ale na druhej strane Hodál vytlačil Nombilovu strelu spod brvna. O tri minúty Vaculík vysunul Gerebenitsa, ktorého tesne pred šestnástkou fauloval Privrel ako posledný hráč a uvidel červenú kartu. Z následného priameho kopu Halouska iba s námahu vyrazil bombu Slávika pred Borisa, no ten z päťky rozvlnil iba bočnú sieť. V 64. min sa do šance dostal Babovič, no Hodál nohami zachránil. Po Vaculíkovom úniku a centri v 66. min Halouska kryl hlavičku Slávika a v 70. min Mihálek mieril z 25 metrov nad. Hostia potom súpera pritlačili, po rohu získali odrazenú loptu, ktorú Slávik poslal na zadnú žrď, kde ju sklepol Kucharčík pred Pagáča, a ten z dvoch krokov dal svoj premiérový gól v drese MŠK – 0:1. Domáci znervózneli, viac diskutovali s rozhodcom po fauloch ako hrali. V 78. min Hodál vyrazil Gašparovičovu strelu a v 90. min, keď už útočil aj domáci gólman, vytlačil Gašparovičov volej nad a hostia získali cenné tri body. V drese mal premiéru aj 22-ročný Brazílčan Gabriel Saulo Da Silva
🟥Gól: 74. Pagáč.
🟨Petržalka: Halouska – Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Gašparovič, Riznič (83. Onuoha), Oduko (72. Sliacky), Assuncao (53. Minka), Babovič (72. P. Čiernik).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Mihálek, Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda, Boris, Kováč (86. Matejčík), Vaculík (90. Zemko), Gerebenits (72. Saulo), Slávik.
🟨ŽK: Konan, Gašparovič, Šurnovský – Václav, Gerebenits, Hodál.
🟥ČK: 50. Privrel.