MŠK Považská Bystrica--7

4. júna 2022 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Považskobystričania nastrieľali húževnatému nováčikovi sedem gólov
🟥TEMPO PARTIZÁNSKE – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:7 (2:3)
Hostia nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave bez Kuciaka, Valu a Matejčíka. Tréner Homer dal príležitosť hráčom, ktorí dostávali príležitosť menej a skúsenejší hráči začínali na lavičke. Zápas mal milý úvod, keď domáci funkcionári zablahoželali Považskobystričanom k prvenstvu v súťaži a odovzdali im darčekový kôš a spomienkovú vlajku. Pov. Bystrica začala útočne a už v 4. min po rohu otvoril skóre hlavičkou z uhla Kucharčík – 0:1. Domáci pohrozili o štyri minúty, no akcia skončila iba rohom. V 9. min prenikol po krídle Zuziak a jeho ideálnu prihrávku nasmeroval Fabuš do prázdnej brány – 0:2. V 15. min po Párkaňovom centri na zadnú žrď zakončil bez prípravy L. Slávik a jeho krížna strela skončila v hornom rohu domácej brány – 0:3. Kucharčíkvoa hlavička v 18. min skončila iba rohom a v 29. min si Gašparík poradil so strelou L. Slávika. Po Zuziakovej akcii vyrazil domáci gólman v 30. min tvrdú strelu Gamboša a o dve minúty si poradil aj s hlavičkou L. Slávika po Mravcovej prihrávke. V 35. min ušiel obrane MŠK Repa, no M. Slávika jeho strelu vyrazil na roh. Partizánske pridalo a v 35. min síce M. Slávik vyrazil strelu T. Oberta, no podľa asistenta rozhodcu už spoza bránkovej čiary – 1:3. O minútu Gašparík nadvakrát zmaril šancu Zuziaka a vzápätí Fabušov gól neplatil pre ofsajd. V 39. min prešiel do šestnástky Gajdoš, no zakončil iba do brankára. L. Slávik sa v 40. min nepresadil a po skrumáži nedopravil loptu do siete ani Fabuš. V 41. min sa pred Januškom otvorila diaľnica a domáci hráč nezaváhal – 2:3. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 51. min po Kucharčíkovom priklepnutí pálil Fabuš vedľa. O tri minúty Fabuš nedočiahol prihrávku S. Čiernika. V 56. min sa po Borisovej tvrdej strele lopta odrazila k Fabušovi, no ten rozvlnil iba bočnú sieť. Po dlhom výkope M. Slávika nabiehajúci Zuziak bez prípravy trafil takmer z tridsiatich metrov do brvna. V 60. min po rohu sa v skrumáži najlepšie zorientoval Boris a v páde dorazil loptu po svojej hlavičke vyrazenej brankárom do siete – 2:4. S. Čiernik našiel v 62. min Zuziaka, ale jeho bomba skončila na neďalekom kúpalisku. Gambošova strela v 64. min skončila tesne nad brvnom a na druhej strane M. Slávik v 65. min zmaril brejk Repu. Kucharčík v 68. min fauloval v šestnástke Olacha a Januška jedenástku bezpečne premenil – 3:4. Gašparík v 71. min vyrazil bombu L. Slávika na roh , v 77. min podržal hostí brankár pri strele Janušku. Záver patril hosťom, keď v 78. min ešte Gašparík stihol vyraziť prudkú Demjanovu strelu, ale o minútu po rohu L. Slávika nestačil na prudkú hlavičku Kucharčíka – 3:5. Po ďalšej vyrazenej strele L. Slávika v 81. min po prieniku a centri S. Čiernika dal svoj premiérový gól medzi mužmi Ľ. Mitáš, ktorého dobre umiestnenú hlavičku gólmana nezachytil – 3:6. V 88. min dosiahol L. Slávik gól po peknej Demjanovej prihrávke, ale asistent rozhodcu odmávalô ofsajd. V 89. min po faule na S. Čiernika poslal L. Slávik z jenestky brnakára na opačnú stranu a uzavrel vysokú výhru hostí 3:7.
🟥Góly: 35. T. Obert, 41. Januška, 68. Januška (11 m) – 4. a 79. Kucharčík, 16. a 89. L. Slávik (druhý z 11 m), 9. Fabuš, 60. Boris, 81. Ľ. Mitáš.
🟨Partizánske: Gašparík – Zentko, Nový, Olach, Křapka, Beňuška, T. Obert (76. Pavličko), Januška (84. Sedláček), Repa, P. Košík (46. Greguška), M. Košík.
🟥Pov. Bystrica: M. Slávik – Gajdoš (46. S. Čiernik), Mravec, Kucharčík, Párkaň, Častulín (46. Begáň), Gamboš, Boris (85. Petruš), Fabuš (70. Demjan), Zuziak (76. Ľ. Mitáš), L. Slávik.
🟨ŽK: M. Košík – Kucharčík.