7. decembra 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Umelá tráva MŠK PB

V medzinárodnej konfrontácii dostali šancu dorastenci a hráči na skúške.
🟨Prípravný zápas
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FC ZLÍNSKO 2:3 (0:3)
V poslednom zápase roka dali tréneri MŠK voľno väčšine základného kádra, do zápasu zasiahli iba piati hráči základnej zostavy. Súper, ktorý je na 3. mieste tretej ligy s rovnakým počtom bodov ako prvé dva tímy, bol domácim zdatným protivníkom. Na skúške sa v domácom drese predstavil bratia Peter a Damián Vavrušovci z Lednických Rovní, po prestávke zasiahli do hry aj Sebastián Čiernik (v súčasnosti Domaniža) a Jakub Valient, hrávajúci v Prečíne. Prvú šancu hostí zmaril v 7. min Teplan, ale potom prišli šance MŠK. Krasňanovu parádnu strelu v 10. min gólman vyrazil, o sedem minút zasiahol po hlavičke Matejčíka a v 19. min prudko, ale tesne vedľa hlavičkoval D. Vavruš. Hostia udreli v 27. min, kedy po signáli z priameho kopu si za obranu nabehol Bala a z uhla otvoril skóre – 0:1. O päť minút po faule J. Ragulu premenil Gerža jedenástku, ktorú Teplan takmer zneškodnil – 0:2. V 35. min vyšiel hosťom rýchly protiútok dvoch na jedného a Tirkelidis zblízka nezaváhal – 0:3. Po prestávke za umelého osvetlenia sa už hostia dopredu príliš nedostávali, viac sa venovali komentovaniu verdiktov rozhodcov a hra sa pritvrdila. Domácu hru rozhýbalo trio dorastencov a v 63. min prešiel po krídle J. Mitaš, ktorého prihrávku pretlačil do siete M. Ragula – 1:3. Súper pohrozil iba nepresným priamym kopom, no v 83. min svitla domácim nádej, keď brankár iba vyrazil Kováčovu strelu a dobiehajúci M. Ragula loptu vrátil do siete – 2:3. V 90. min mohol vyrovnať Pagáč, ale ťažkú prihrávku usmernil len do bočnej siete.
🟥Góly: 63. a 82. M. Ragula – 27. Bala, 32. Gerža (11 m), 35. Tilkeridis.
🟥Pov. Bystrica: Teplan (46. Šulák) – Pečarka, Pagáč, Matejčík, J. Ragula, Solík (46. S. Čiernik), P. Vavruš (59. M. Ragula), Kováč, A. Baštek (46. J. Valient), D. Vavruš (59. J. Mitaš), Krasňan (59. Jurík).
🟨Rozhodovali: Oselský, Zboran,. Hradňanský.
Prvý gól Pov. Bystrice dáva Marek Ragula (vpravo v červenom)