Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričanov nezlomil ani nešťastný gól a vydreli dôležitú výhru.
🟨2. liga 12. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – MŠK ŽILINA B 2:1 (1:1)
Od úvodu mali hostia loptu častejšie, ale nevedeli sa presadiť proti pozornej defenzíve Pov. Bystrice. V 18. min Teplanovi odskočila lopta k Šnajderovi, no po jeho prihrávke domáci gólman zabránil Bilemu v skórovaní. O štyri minúty po Vaculíkovom centri poslal Gerebenits vo výskoku loptu akrobaticky iba na hornú sieť. V 31. min Teplan v snahe odkopnúť loptu trafil Ghančana Bileho, od ktorého sa lopta odrazila do brány – 0:1. Pov. Bystrica prestriedala a snažila sa o zmenu stavu. V nadstavenom čase prvého polčasu odcentroval Mihálek a v skrumáži striedajúci Kováč s prehľadom umiestnil loptu do siete – 1:1. Druhý polčas začali domáci iniciatívnejšie a po veľkej chybe Bortoliho, ktorý nechal Borisa voľného, nasledoval Oravcov faul a Slávik prudkou strelou premenil prvú tohtosezónnu penaltu – 2:1. Hostia sa snažili, no Mlynár v 59. min poslal prudkú strelu popred domácu bránu a v 62. min jeho hlavičku kryl Teplan. Domáci brankár si v 67. min poradil s ďalšou prudkou Mlynárovou strelou z 25 metrov a v 71. min ho neprekvapil ani Oravec prízemnou strelou z diaľky. Po rohu hlavičkoval v 74. min prudko tesne nad domáci Václav a o tri minúty po priamom kope nenamieril presne hosťujúci Mynář. V 77. min po chybe obrany sa rútil Boris sám na Belaníka, lenže trafil iba žrď a odrazenú loptu napálil Slávik tesne vedľa. O šesť minút si pred bánu nabehol Jakubík, no Teplan včas zasiahol. V 84. min sa do šance dostával Boris, ale obrana situáciu vyriešila. Žilinčania v závere tlačili, no domáci obetavo bránili a v nadstavenom čase po Kováčovom centri Saulova hlavička tesne minula šibenicu,
🟥Góly: 45. Kováč, 53. Slávik (11 m) – 31. Bile.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka (38. Kováč), Kucharčík, Mihálek, Pagáč, Václav, Vaculík (46. Sloboda), Boris, Zemko, Slávik (90. Saulo), Gerebenits (77. Čongrády).
🟨Žilina B: Belaník – Oravec (76. Mynář), Hubočan, Bortoli (69. Tandara), Nemčík, Chyla, Myslovič (69. Sy), Badjie (46. Mlynár), Šnjader, Bile, Kudlička (76. Jakubík).
🟨ŽK: Vaculík, Slávik, Boris, Pagáč – Badjie.
🟧Rozhodoval: Čiernik.