24. júna 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Pov. Bystrica bola do prestávky vyrovnaným súperom, potom doplatila na chyby
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – MŠK ŽILINA 1:4 (0:2)
Na prvý prípravný zápas nastúpili domáci už bez Nagya, Hapala a Ďungela, Zuziak dostal voľno a Čiernik bol po zranení. Tréneri skúšali Šimurdu, Tatara, Klusku a Čongradyho, šancu dostali aj dvaja dorastenci J. Ragula s Práškom a po dlhom zranení sa vrátil na ihrisko Pečarka. V 3. min nedočiahol Bile dlhý center a o minútu mali hostia šťastie, keď Belaník odkopom trafil Gerebenitsa, no Žilinčania hroziace nebezpečenstvo zažehnali. V 6. min pálil L. Slávik tesne nad a o minútu Bileho hlavička skončila vedľa. V 9. min sa rútil Guba sám na Belaníka, no ten nohou zachránil. V 13. min Teplan parádnym zákrokom vytlačil Šnajderovu strelu mimo žrde. Essombov gólový center odvrátil v 19. min Šimurda, ale v 22. min sa už hostia dočkali. Po Rusnákovej akcii Teplan neudržal loptu po prudkom centri Essombu a pohotový Jambor zblízka otvoril skóre – 0:1. O minútu mali domáci smolu, keď si Gubov center zrazil Nemčík do brvna vlastnej brány. V 26. min po ďalšom Gubovom centri Belaník kryl volej L. Slávika. Po centri L. Slávika zakončoval v 30. min faulovaný Gerebenits, no rozhodca penaltu nenariadil. Jamborovu strelu v 34. min chytil Teplan a o tri minútu domáci gólman zachraňoval pádom pod Jamborove nohy. Po nedorozumení v strede obrany zakončil Essomba v 42. min únik strelou zo šestnástky k vzdialenejšej žrdi – 0:2. Po prestávke domáci vymenili trio v obrane a v 49. min mohli znížiť, ale Guba z ôsmich metrov napálil loptu iba do Belaníka. V 52. min ušiel po ľavej strane Bari a jeho center poslal Jambor bez prípravy do Hodálovej sete – 0:3. O štyri minúty po zblokovanej strele L. Slávika pálil Zemko zo šestnástky nad. V 62. min si za obranu na hranicu ofsajdu nabehol Adang a sólo zakončil kľučkou na brankára a strelou do prázdnej brány – 0:4. Hodál v 64. min reflexívne nohou vyrazil Addovu strelu a po Bariho ochotnom páde v šestnástke nariadil tentoraz rozhodca pokutový kop. Kopasova prudká strela však preletela ponad brvno. Hostia mali hru v rukách, v 74. min Bari zblízka minul bránu a v 76. min strela M. Sauera tečovaná Kucharčíkom opečiatkovala iba žrď. Addo vo výhodnej pozícii v 79. min poslal loptu vedľa. Pov. Bystrica sa v závere dočkala gólu, keď v 87. min po Kľuskovej prihrávke Gerebenits spoza šestnástky strelou žrdi prekvapil Belaníka – 1:4. O minútu Hodál kryl pokus Adanga a v 90. min Ľ. Mitáš nedotiahol do konca nádejnú akciu.
🟥Góly: 87. Gerebenits – 21. a 52. Jambor, 42. Essomba, 62. Adang.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka (46. Begáň), Mihál (46. Kucharčík), Šimurda (46. Matejčík), Vaculík (77. Ragula), Tatár, Zemko (62. Čongrády), Boris (77. Prášek), Slávik (62. Mitáš), Gerebenits, Guba (62. Kľuska).
🟨Žilina: Belaník – Leitner (46. Mensah), Minárik (46. Kopas), Nemčík (46. Ndjeungoue), Rusnák (46. M. Sauer), Gidi, Šnajder (46. Adang), Kopásek, Addo, Jambor, Bile (46. Bari).