Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania stratili trojgólový náskok, ale Žilinčanom body nepustili
🟨2. LIGA 5. KOLO
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – MŠK ŽILINA B 3:2 (1:0)
Domáci nastupovali s obrovskou chuťou pretrhnúť nepriaznivú trojzápasovú šnúru, kedy neudržali polčasové vedenie a nezískali ani bod. V 5. min po rohu chytil Belaník pätičkové zakončenie Demjana. O sedem minút lopta po Gambošovej tvrdej strede zblokovanej Javorčekom preskočila v šestnástke Jašša a pohotový Zuziak krásnou strelou do horného rohu otvoril skóre – 1:0. Po rohu v 17. min hlavičkoval nepresne Kucharčík a v 24. min prvýkrát poriadne preveril M. Slávika strelou z uhla Kopásek. Gonov center v 31. min padol iba na hrnú sieť domácej brány. L. Slávik po prieniku v 37. min našiel v šestnástke Demjana, ktorý sa uvoľnil od svojho strážcu, no Belaník bol pozorný. Po Demjanovej prihrávke zakončil v 41. min Gamboš nad a o minútu mohlo byť vyrovnané. Šnajder prešiel stredom obrany, ale jeho prudkú gólovú strelu vytiahol M. Slávik robinzonádou nad brvno. Po capkovom faule na L. Slávika v 45. min vyrazil Belaník zázračným zákrokom priamy kop Zuziaka na žrď a odrazenú loptu zblokoval v páde pred zakončujúcim Kucharčíkom Mensah na roh. Cez prestávku hostia striedali, odišiel štvorgólový strelec z minulého kola Jambor, ktorý sa vôbec nepresadil. Nový hráč Bikoula už po niekoľkých sekundách zamestnal domáceho gólmana, ktorý sa prekonať nenechal. O minútu M. Slávik znova úspešne zasiahol v skrumáži a dorážka Kudličku letela vysoko nad. V 48. min brankár hostí chytil loptu mimo šestnástky, ale iba za cenu žltej karty. Po zaváhaní obrany M. Slávik zachránil pádom pod Kudličkove nohy. Potom prebrali iniciatívu Považskobystričania. L. Slávik ešte v 52. min nezakončil presne, no o dve minúty sa po Gajdošovom autovom vhadzovaní poľahky uvoľnil od dvojice súperov a z otočky napálil ľavačkou loptu do vzdialenejšieho horného rohu – 2:0. V 54. min našiel S. Čiernik presnou prihrávkou Zuziaka, ktorého Jaššo nechal zakončiť a tvrdá strela sa od brvna odrazila do siete – 3:0. Hostia sa nevzdávali a Bikoula v 62. min znížil, keď jeho prvú strelu M. Slávik vyrazil, ale na dorážku bol prikrátky – 3:1. Žilinčania ožili a v 63. min Krstiť iba tesne minul cieľ. V 67. min mohlo byť hotovo, keď Vaculík našiel dlhým pasom L. Slávika, no jeho delovku po úniku Belaník vyrazil. O dve minúty sa M. Sauer rútil na bránu, ale M. Slávik zachránil nohou a Boris loptu odkopol. Kudlička minul dobrý center v 73. min, ale po prihrávke z krídla v 74. min neobsadený Krstič nedal gólmanovi šancu – 3:2. V 76. min si hráči MŠK mohli vydýchnuť, lenže S. Čiernik po Zuziakovej prihrávke mieril nad. V nervóznom závere skončil pokus Willyho v 81. min rohom a Kudlička mieril v 85. min z uhla do bočnej siete. Tlak hostí domáci ustáli, a keď posledný pokus hostí zablokoval Vaculík, mohli sa hráči Považskej Bystrice tešiť z ďalších troch bodov.
🟥Góly: 12. a 56. Zuziak, 54. L. Slávik – 62. Bikoula, 74. Krstič.
🟥Pov. Bystrica: M. Slávik – Gajdoš (67. Vala), Kucharčík, Matejčík (87. Gabriš), Vaculík, Gamboš, Begáň, Boris, L. Slávik (87. Hundák), Demjan (46. S. Čiernik), Zuziak (90. Petruš).
🟨Žilina B: Belaník – Kopásek, Mensah, Jaššo (62. Willy), Capko, Šnajder (78. Gomola), Gono (46. Bikoula), Javorček, Kudlička, Jambor (46. Krstič), Prokop (46. M. Sauer).
🟨ŽK: Boris, Zuziak, Hundák – Capko, Belaník, Jaššo,
🟧Rozhodoval: Parilák.