Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystrický gólový koncert odštartovali premiéroví strelci.
🟨2. liga 4. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SLAVOJ TREBIŠOV 5:0 (4:0)
Domáci bez zraneného Zuziaka sa do súpera pustili od začiatku a v 4. min po spätnej Kováčovej prihrávke a zblokovanej strele Slávika netradičný strelec Vaculík zblízka dal svoj prvý gól v drese MŠK – 1:0. O šesť minút ten istý hráč vrátil loptu Václavovi, jeho center Vasiljevič neodvrátil a Kováč pohotovo trafil k žrdi a dal rovnako prvý gól v Pov. Bystrici – 2:0. Hostia potom hru vyrovnali, ale dopredu sa nedostávali. V 23. min po akcii Kováča a Miháleka pálil Slávik zo šestnástky vedľa. O šesť minút odvrátil Slávikov center Matta iba k Borisovi, a ten výstavnou strelou do šibenice zvyšoval na 3:0. Domáci boli pri chuti a v 31. min po Slávikovom rohu brankár hostí kryl Gerebenitsovu hlavičku. V 33. min Slávik pohotovo zakončil z voleja po Václavovom centri tesne vedľa a v 36. min Mihálekov center nedokázal premeniť Gerebenits. Z protiútoku Begalov pokus zrazil domáca obrana na roh. Aktívny Vaculík si nabehol na Kováčovu prihrávku, no D. Slávik si z jeho strelou poradil. Václav v 43. min zrazil Begalovu strelu na roh a v 45. min Slávik po Borisovom pase vyhral súboj s obrancom a únik zakončil presnou strelou zo šestnástky – 4:0. Hostia do druhého polčasu prestriedali, ale domáci nemali dosť. V 47. min lišiacky lob Slávika chytil gólman, ktorý si o minútu poradil s bombou toho istého hráča po Kováčovom vysunutí. Bechardasov center v 48. min vrátil Begala pred bránu ale voľný Novák loptu netrafil. Po rýchlej akcii Slávika a Kováča Boris v 58. min poslal loptu vedľa. O štyri minúty po Bajtošovom centri Novák trestuhodne minul domácu bránu. V 64. min Vaculíkov center sklepol Slávik ku Kováčovi, ale jeho prízemnú strelu D. Slávik kryl. V 71. min Sloboda zachytil dlhý odkop, Krasňan vysunul Slávika, ktorý peknou kľučkou obišiel brankára a z uhla trafil prázdnu bránu – 5:0. O päť minút si obaja akciu zopakovali s gólovým koncom, no rozhodca odmával ofsajd, keď domáci hráč vybiehal spoza obrany. Slávik túžil naďalej po hetriku, v 78. min z polovice netrafil odkrytú bránu a v 79. min po Václavovom centri hlavičkoval nad. V 88. min Čongrády našiel Čiernika, lenže aj ten hlavičkoval mimo. Minútu pred koncom sa vydal na slalom do šestnástky Sloboda, no po jeho prihrávke zblokovala obrana strelu Slávika aj nasledujúci pokus Matejčíka.
🟥Góly: 45. a 71. Slávik, 4. Vaculík, 9. Kováč, 29. Boris.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Mihálek, Kucharčík, Pagáč, Václav (85. Ragula), Sloboda, Boris (83. Matejčík), Kováč (67. Čongrády), Vaculík (67. Čiernik), Gerebenits (67. Krasňan), Slávik.
🟨Trebišov: D. Slávik – Matúš, Matta, Vasiljevič (46. Ilinjo), Maguľak (46. Vaľovčin), Sitarčík, Novák (67. Smieško), Begala, Bechardas, Druga (46. Bajtoš), Tatar (67. Tangiri).
🟨ŽK: nikto.
🟧Rozhodoval: Malárik.
🟨Divákov: 820.
Vedúci gól Pov. Bystrice dal už v 4. min Matej Vaculík (druhý zľava v červenom). vedľa dvojgólový Lukáš Slávik