Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Po rozháranom výkone Považskobystričania nezdolali nováčika
🟨2. liga 8. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA- FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 1:1 (1:1)
Proti nováčikovi začali domáci aktívna a už v 2. min mohli vyhrávať, keď síce Boris nedočiahol Kucharčíkov nákop z vlastnej polovice, ale loptu odrazenú od zeme musel Hamrák vytlačiť spod brvna na roh. Po ňom Kucharčík volejom minul centrovanú loptu. V 7. min sa uvoľnil Slávik, ale jeho obaľovačka nebola presná. Po Baranyyiho faule na Slávika faulovaný hráč rozohral priamy kop od rohovej zástavky a Václav hlavičkou dal svoj prvý gól v drese MŠK – 1:0. O sedem minút po Borisovom centri strely Slávika aj Praženku zblokovala obrana. V 24. min potiahol loptu po krídle Zemko, Gerebenits jeho center usmerňoval do brány, lenže Hamrák loptu vyrazil. Hostia sa predviedli až v 32. min,. ale Etimovu prízemnú strelu zo šestnástky Hodál kryl. Domáci poľavili, čo sa im nevyplatilo. V 37. min nechali prejsť a zakončiť Škovrana, k odrazenej lopte sa dostal Pribula a Hodál už nestačil na umiestnenú strelu k žrdi – 1:1. Po prestávke sa domáci snažili dať rýchlo gól, lenže po Václavovom centri Sloboda netrafil loptu dobre a tá skončila ďaleko od brány. V 49. min prešil po krídle Wilson, no Škovranovu strelu zrazil Pagáč na roh. O minútu sklepol loptu Gerebenits pred Slávika, ktorý pálil nad. V 54. min sa v šestnástke presadil Mihálek, spätnou prihrávkou našiel Kováča, no jeho strela tesne minula horný roh. V 60. min vyhral Praženka bežecký súboj s obrancom , ale trafil iba padajúceho brankára do ramena. O štyri minúty mieril po Vaculíkovej akcii Zemko vysoko nad a v 67. min hlavičkoval po rohu nepresne aj Václav. V 69. min po Etimovom prieniku Pagáč v poslednej chvíli tečoval strelu Škovrana vedľa. V 76. min založil akciu Hodál, Zemko vysunul Saula, no ten v nájazde nepotvrdil brazílsku techniku a loptu si dal ďaleko od nohy. V 80. min sa medzi trojicu obrancov vydal Vaculík, ale pri kľučke o loptu prišiel. V 84. min postrašil Ištvánik centrom Hodála, lenže lopta padla na hornú sieť. V závere už domáci nenašli pokoj a po remíze stratili zbytočne dva body.
🟥Góly: 14. Václav – 37. Pribula.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Mihálek, Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda (87. Matejčík), Boris (46. Kováč), Zemko, Gerebenits (62. Vaculík), Slávik, Praženka (62. Saulo).
🟨Sp. N. Ves: Hamrák – Baranyi, Smorada, Janečka, Zekucia, Havrylenko, Ontko (63. Martinko), Etim, Wilson (84. Kamenický), Pribula (75. Ištvánik), Škovran.
🟨ŽK: Zemko – Baranyi, Janečka, Ondáš, Wilson, Zekucia.
🟧Rozhodoval: Parilák.