4. februára 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2022/23 90'

Umelá tráva MŠK PB

Považskobystričania sa nevyvarovali chýb v zadných radoch.

🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – 1. FC SLOVÁCKO B B 2:2 (0:1)
Vo štvrtom prípravnom zápase domácemu trénerovi chýbali pre zranenie okrem dlhšie absentujúceho Ľ. Mitáša aj Pečarka a Guba, Slávik dostal voľno. Piaty tím tretej najvyššej súťaže MSFL, ktorý je rezervou prvoligového Slovácka, začal výborne. Už v 2. min domáci zadáci podcenili nakopnutú loptu, za ktorou sa vydal Aldin a krížnou strelou z hranice šestnástky umiestnil loptu nechytateľne k žrdi – 0:1. O dve minúty mohlo byť vyrovnané, ale Ďungelovu strelu brankár vyrazil. Hostia hrali rýchlo, kombinačne a domácich do šancí nepúšťali. V 12. min po priamom kope Hapala hlavičkoval Nagy vedľa a v 14. min si brankár poradil s nepríjemným Zuziakovým centrom, ktorý padal do šibenice. Považskobystričania potom kopali tri rohy, no bez úspešného zakončenia. V 22. min sa pred Teplanom ocitol osamotený hráč súpera, no jeho strelu obrana zblokovala. Potom prišla silná snehová prehánka, počas ktorej sa hralo iba v strede ihriska. Až v 43. min predviedol reflexívny zákrok Teplan, o minútu na druhej strane neprestrelil gólmana Ďungel a po následnom rohu nebol úspešný pri zakončení ani Kucharčík, ktorý pre zdravotné problémy už v hre nepokračoval. Po prestávke domáci útok oživil nestárnúci Demjan a v 47. min priamy kop Zuziaka letel iba tesne nad. V 55. min po dlhom pase S. Čiernika na Zuziaka zahral pozične zle postavený obranca Slovácka v šestnástke rukou a Hapal z jedenástky poslal brankára na opačnú stranu – 1:1. Súper odpovedal v 62. min parádnym volejom spoza šestnástky, no Teplan bol pripravený. S chuťou hrajúci Hapal v 66. min krásne vysunul nabiehajúce Ďungela, ktorý ustál súboj s obranou a popod vybiehajúceho gólmana poslal loptu druhýkrát do siete – 2:1. Hostia nechceli prehrať a zvýšili aktivitu. Strela v 72. min ešte mierila vedľa, no po strate lopty na útočnej polovci domáci obrancovia prepadli v defenzíve a Šlachta prudkou strelou z voleja v 75. min spoza šestnástky od žrde vyrovnal na 2:2. Teplan si v závere pripísal v 80. a v 82. min dva veľmi dobré zákroky. Domáci sa s trojicou dorastencov v ofenzíve snažili strhnúť výhru na svoju stranu, ale chýbal pokoj a tak sa duel skončil remízou.
🟥Góly: 55. Hapal (11 m), 66. Ďungel – 2. Aldin, 75. Šlachta.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Begáň, Matejčík, Kucharčík (46. Demjan), Vaculík (22. Petruš), Nagy, Boris (67. Solík), Hapal (67. Krasňan),  Čiernik, Ďungel (67. Ernek), Zuziak.
Na snímku Peter Ďungel (v červenom) dáva druhý gól Pov. Bystrice do siete Slovácka B.