MŠK Považská Bystrica112
FC ŠTK 1914 Šamorín112

29. júla 2023 2. liga 2023/24 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania doplatili na zahodené šance v prvom polčase, nakoniec brali aj remízu
🟨2. LIGA 1. KOLO
Úvodný duel nového ročníka začali aktívnejšie domáci a už v 2. min po prihrávke Slávika zakončil Gerebenits strelou vedľa. Hostia mali potom častejšie loptu na kopačkách, ale do šance sa nedostali. V 9. min po Zuziakovom priamom kope nepresne hlavičkoval znova Gerebenits. O minútu na druhej strane Teplan kryl tečovanú strelu P. Nagya. Ten istý hráč napádaný Borisom si dal v 17. min takmer vlastný gól, ale jeho malá domov iba tesne minula bránu Šamorína. Po centri Slobodu kryl Gyurákovics v 18. min strelu Slávika z voleja. V 22. min ušiel Slávik, no po kľučke na gólmana došlo k ich zrážke, ale v hre sa pokračovalo. Smoliar Slávik v 26. min nedočiahol Zuziakov center a z protiútoku o niekoľko sekúnd Olejníkovi lopta v šanci odskočila. V 30. min vyhral Zuziak súboj po dlhom Kucharčíkovom pase, zbavil sa Mariča-Bjekiča a strelou do horného rohu otvoril skóre – 1:0. Po akcii Borisa a spätnej prihrávke Slávika, zakončil v 32. min Zemko prízemnou strelou spoza šestnástky tesne vedľa. Slávik poslal loptu po Pečarkovej prihrávke v 35. min z otočky vedľa a v 41. min Gerebenits vyzvŕtal dvoch súperov, ale loptu v nádejnej pozícii stratil. V 45. min si na center P. Nagya z rohu nabehol medzi trojicu brániacich hráčov Čunta a hlavičkou vyrovnal – 1:1. Po rozohraní a Borisovom centri Gyurákovics s námahou vyrazil bombu Slávika. V 47. min netrafil Kucharčík loptu, dostal sa k nej Leginus a po rýchlom úniku bombou do šibenice nedal Teplanovi šancu – 1:2. Kucharčík chybu napravil o dve minúty, keď si naskočil na rohový kop Zuziaka a hlavičkou usmernil loptu pod brvno – 2:2. Szabóovu hru rukou na hranici šestnástky v 51. min rozhodca nevidel. O štyri minúty pálil Szabó spoza šestnástky tesne nad a v 58. min Zuziak po rýchlom úniku zabudol loptu za sebou v šestnástke. O minútu Slobodovu pomalú prihrávku na Vaculíka vystihol Owusu, ktorý po brejku vysunul Szolgaia, no Sloboda sa včas vrátil a blokom pomohol Teplanovi pri zákroku. V 67. min po Szolgaiovej bombe dostal Sloboda plný zásah do hlavy a odviezli ho na nosidlách s podozrením na otras mozgu. Szolgai o dve minúty vystrelil z 20 metrov vedľa. Domáci sa dopredu príliš nehrnuli a museli odolávať rýchlym útokom súpera. V 80. min po Pančíkovom úniku minul loptu pred bránou Tarcsi. V 84. min zakončil Václav vedľa a v 86. min Gyurákovics vyboxoval loptu pred nabiehajúcim Mihálekom. Po kolmej akcii a zaváhaní obrany Teplan v 88. min púšťal loptu do autu, no tá ostala pred čiarou. Dostal sa k nej Leginus, no domáci brankár ho stačil faulovať za cenu žltej karty. V 89. min po Baezovom centri Teplan s námahou vyrazil spod brvna gólovú hlavička Mariča-Bjekiča na roh. Striedajúci Čiernik v 90. min prešiel cez viacerých súperov, ale k streľbe sa napriek dobrej pozícii neodhodlal. Keď nedočiahol Mihálek centrovanú loptu na päťke, súperi si body podelili.
🟥Góly: 30. Zuziak, 49. Kucharčík – 45. Čunta, 47. Leginus.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka, Kucharčík, Pagáč, Vaculík, Sloboda (68. Čiernik), Boris, Zemko, Zuziak, Gerebenits (84. Václav), Slávik (76. Mihálek).
🟥Šamorín: Gyurákovics – Marič-Bjekič, Pančík, Utblík, Čunta (76. Kachút), Szolgai (81. Baez), Szabó (62. Demjanovič), P. Nagy, Leginus, Owusu (62. Botló), Olejník (70. Tarcsi).
🟨ŽK: Gerebenits, Teplan, Zemko, Václav – Čunta, Urblík, Pančík, Kachút.
🟧Rozhodoval: Sučka.