MŠK Púchov101

1. apríla 2023 2. liga 2022/23 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Futbalisti Považskej Bystrice otočili derby proti Púchovu.
Po jednoznačnom víťazstve na pôde trápiacej sa Dubnice brali Považskobystričania tri body aj v druhej bitke o stredné Považie.
Peter Mičúch
športový redaktor mypovazska.sme.sk
Pred zápasom si diváci uctili minútou ticha zosnulých bývalých hráčov domácich Cyrila Mečiara a Ľudovíta Šuhajdu. V 5. min. polostrelu Ďungela vyrazil Pilný. O chvíľu hostia prekombinovali svoju akciu na bránu domácich.
V 7. min. Biriczova strela letela nad bránu Považskej. O tri minúty sa na druhej strane zaskvel Teplan, keď dokázal zakročiť pred dvojicou útočníkov Púchova. V 12. min. ranu Michlíka z ťažkého uhla opäť zmazal gólman domácich.
O päť minút lopta nebezpečne skackala pred bránou Považskej, ale gól z toho nebol. Domáci si koledovali a udrelo v 21. min., keď skóroval skúsený Mráz.
V 34. min. však z bezprostrednej blízkosti vyrovnal Gerebenits. V 38. min. po peknej akcii ohrozil bránu hostí Slávik. O dve minúty Mráz dával nad.
V úvode druhého polčasu síce útočili oba tímy, ale gól z toho nebol. V 59. min. strelu Borisa zneškodnil brankár hostí Pilný. V 62. min. Ďungel svojim rezolútnym odkopom zabránil takmer istému gólu. V 67. min. ranu Slávika odkopol jeden z obrancov hostí.
V 69. min. otočil skóre v prospech Považskej po peknej strele Mário Boris a potvrdil tak svoju streleckú chuť. V 83. min. zneškodnil Teplan trestný kop hostí a v 90. min. poistil výhru domácich pekným gólom Zuziak.
Ján Borčányi
Považská Bystrica – Púchov 3:1 (1:1)
Góly: 31. Gerebenits, 68. Boris, 90. Zuziak – 20. Mráz. R Choreň, 1250 divákov
POV. BYSTRICA: Teplan – Ďungel, Matejčík, Kucharčík, Vaculík, Nagy (63. Čiernik), Boris, Zemko, Slávik (90. Guba), Gerebenits (80. Demjan), Zuziak
PÚCHOV: Pilný – Kaufman, Moško, Pobořil, Mazanovský, Kopičár, Loduha, Biricz (62. Kapusniak), Michlík, Mráz (62. Holáň), Holiš (67. Letenay)
Ako prvý zápas zhodnotil tréner Púchova Vladimír Cifranič. „Typický derby zápas. V prvom polčase sme boli o niečo lepší, mali sme dve, tri situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Keď sme sa dostali do vedenia, tak domáci väčším chcením a túžbou po víťazstve nás porazili.
Celkovo sme ale nehrali tak dobre ako v predchádzajúcich zápasoch, preto sme dnes neuspeli.“
Spokojnejší bol tréner domácich Peter Jakuš. „V prvej polhodine sme boli slabší a súper mal prevahu. Na tom musíme popracovať. Boli sme pasívni, asi sme čakali vzadu na chyby.
Potom sa hra vyrovnala, dôležitý bol gól na 1:1. Druhý polčas bol hore-dole, šance mali obaja. Bolo to o druhom góle, ktorý strelil Mário Boris. Vidíme, aký je pre nás dôležitý. Tretí gól bola čerešnička na torte, ale víťazstvo sa nerodilo tak ľahko, ako to vyzerá.“
Po minulotýždňovom jednoznačnom víťazstve na pôde Dubnice nečakalo Považanov proti Púchovu nič ľahké. „Hrajú výborný futbal, veľmi dobre kombinujú. Pripravovali sme sa na to, bol to jeden z tých ťažších súperov.
Nesmieme zaspať, aj na jeseň sme vyhrali derby a potom prišlo bolenie brucha so Slovanom B. Dúfam že sa to teraz nestane, treba potiahnuť dlhšiu sériu ako dva zápasy.“
Na dueli vládla vďaka obidvom fanúšikovským táborom dobrá atmosféra. „Naši boli výborní, aj za stavu 0:1 nás povzbudzovali, nikto nenadával, nekritizoval. Za to im patrí poďakovanie. Bolo to cítiť na našom výkone, bol to náš ďalší hráč.“
V úvode mal navrch Púchov, ale vďaka výborným zákrokom Mareka Teplana to bolo len 0:1. „Chytil dva góly. Pýtali sme si gól, boli sme slabí. Nie je to náhoda, už je to tretí zápas po sebe, niekde robíme chybu. Musíme do zápasov vstupovať lepšie. Marek nás podržal, ale na to tam je.“
Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia, športujúci ľudia, stojaci ľudia a vonku