MŠK Považská Bystrica101
FK Pohronie011

4. mája 2024 2. liga 2023/24 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Pov. Bystrica potvrdila rolu remízového kráľa, o výhru ju obrali nevyužité šance.
🟨MONACObet liga 28. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FK POHRONIE ŽIAR 1:1 (1:0)
Domácim chýbali Praženka so Slobodom a po štvrťhodine odstúpil aj zranený Boris. V 2. min Juričku natiahol Tancík a o dve minúty z nebezpečnej skrumáže po rohu MŠK nič nevyťažili. Mazan v 10. min pálil zbrklo nad a o minútu Jurička vytlačil Zemkovu strelu z 25 metrov na roh. V 14. min dôrazný Tancík zblokoval brankárov odkop, ale lopta minula bránu. Lupták odpovedal v 15. min strelou nad a v 22. min po závare pred domácou bránou Matejčík obetavo zmaril šancu Horváta. V 32. min na Mihálekov center Slaninka nedočiahol, loptu poslal z druhej strany do päťky Václav a Slávik hlavičku zvládol – 1:0. O sedem minút Horvátov technický pokus iba tesne minul horný roh brány MŠK a v 41. min si na krížny pas Slaninku nabehol Slávik, no Jatta jeho strelu zrazil na roh. Po prestávke začali lepšie domáci a v 51. min Slaninkov volej zo šestnástky skončil vedľa. O minútu pálil Jokel tesne nad domácu bránu a v 55. min sa do šestnástky vrútil Slávik, no Jurička jeho strelu vyrazil. O tri minúty Kucharčík minul Václavov center, k lopte sa dostal voľný Slaninka, ale jeho tutovka skončila v rukách gólmana. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 62. min, kedy obrana nechala voľného Mazana, a ten rutinérsky krížnou strelou do horného vyrovnal – 1:1. V 63. min ušiel domácej obrane Jokel, ale Hodál v páde jeho strelu vyrazil. V 74. min po Mihálekovom centri Vaculík usmernil loptu vedľa a v 79. min prišla veľká šanca MŠK. Zemko vybojoval loptu, vysunul Tancíka a po jeho centri zakončil v páde hlavičkou vedľa. V 88. min diváci už kričali gól, ale lopta z Kucharčíkovej hlavy po priamom kope Slávika skončila tesne vedľa a MŠK si pripísali jedenástu remízu.
🟥Góly: 32. Slávik – 62. Mazan.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka, Matejčík, Kucharčík, Václav, Kováč, Boris (15. Mihálek), Zemko, Tancík (87. J. Mitaš), Slaninka (71. Vaculík), Slávik.
🟨Pohronie: Jurička – Jatta, Tatar, Šikula, Barbora (56. Lovyniuk), Mazan, Jokel, Lupták (73. Kambi), Bonsu, Horvát, Pekár (80. Schlossár).
🟨ŽK: Zemko, Vaculík – Mazan, Šikula.