MŠK Považská Bystrica011
FC Petržalka101

4. marca 2023 2. liga 2022/23 90'

Umelá tráva MŠK PB

Po slabom prvom polčase Považskobystričania výrazne zlepšeným výkonom získali bod.
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FC PETRŽALKA 1:1 (0:1)
Domáci začali útočným výpadom Zuziaka, ale to bolo na dlhé minúty z ich strany všetko. Hostia mali loptu pod kontrolou takmer počas celého prvého polčasu a hráčom MŠK nedovolili takmer nič. V 3. min si za obranu nabehol Slickay, ale jeho lob jemne tečoval padajúci Teplan na roh. Útočné snahy Petržalky končili na pozornej obrane domácich, no nefunkčná záloha získané lopty nedokázala zúžitkovať a posunúť ich útočníkom. V 14. min po rýchlej akcii zakončoval najprv Riznič do obrancov a Piroska, ktorý si obhodil aj protihráča, stroskotal na ďalšom protivníkovi. Až v 25. min domácim vyšla akcia, no center Slávika usmernil Zuziak hlavou vedľa. O dve minúty sa do šance na druhej strane dostal Harba, ale Zuziak jeho pokus zblokoval a Teplan loptu kryl. V 31. min sa na útočný výlet vydal Privrel, no Vaculík včas zasiahol. O sedem minút po centri z krídla zakončil v páde hlavičkou Riznič iba do pripraveného Teplana. Pov. Bystrica sa nevedela dostať do nebezpečných útočných akcií a v 43. min bola snaha hostí úspešná. Po faule Slávika, ktorý dostal žltú kartu a v ďalšom kole bude chýbať, Harba z priameho kopu šikovne obstrelil múr a Teplanova snaha bola márna – 0:1. V 45. min po priamom kope Slávika zlikvidoval odrazenú loptu Krížik. Do druhého polčasu nastúpili domáci s dvoma zmenami a srdnato sa pustili do súpera. Po veľkom tlaku v 48. min však strely Zuziaka ani Čiernika neprenikli húštinou tiel pred bránou Petržalky. V 52. min si do šestnástky nabehol Slávik, ale tiesnený zakončil nad. O dve minúty po rohu zakončil Demjan akrobaticky cez hlavu, lenže lopta skončila vedľa. Tlak domácich sa zvyšoval a hostia odolávali iba za cenu odkopov. V 63. min po nedovolenom Oršulovom zákroku v šestnástke na Demjana nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Slávik strelou do opačného rohu bezpečne premenil – 1:1. Povzbudení Považskobystričania pokračovali v nápore a v 67. min po hlavičke Slávika sa dožadovali ďalšej penalty za ruku. Hralo sa ďalej a v 70. min ušiel obrane po dlhom pase Zuziak, no Krížik jeho strelu k vzdialenejšej žrdi na zemi kryl. Do útoku sa v 72. min vydal Nagy, narazil si loptu s Demjanom, lenže Krížik jeho strelu zblízka zneškodnil. V 74. min sa Ďungel v šestnástke neunáhlil, našiel lepšie postaveného Mihála, ktorého strelu po otočke brankár reflexívne vyrazil do bočnej siete. Hostia sa pomaly začali vymaňovať z tlaku a v 76. min pálil z 25 metrov Oršula vedľa. Striedajúci Spáčil zbehol po krídle do šestnástky v 79. min, ale Teplan bol pripravený. V 84. min Assuncao mieril vedľa a to už domáci riskovali a na hrot prišiel uzdravený Kucharčík. Poslednú šancu rozhodnúť mal neúnavný Nagy, ale jeho hlavička v 86. min po rohu skončila tesne vedľa.
🟥Góly: 63. Slávik (11 m) – 44. Harba.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Begáň, Matejčík, Mihál, Vaculík, Boris (46. Čiernik), Hapal 46. Ďungel), Nagy, Slávik (72. Zemko), Demjan (82. Kucharčík), Zuziak.
🟨Petržalka: Krížik – Oršula, Privrel, Konan, Kuník, Riznič (77. Assuncao), Chríbik, Piroska (68. Gašparovič), Sliacky, Brigant (61. Danek), Harba (77. Spáčil).
🟨ŽK: Nagy, Slávik, Mihál – Chríbik, Kuník, Sliacky.
🟥Rozhodoval: Sučka.
Na snímke premieňa Lukáš Slávik pokutový a v 63. min vyrovnal na konečných 1:1.