Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považská Bystrica zvládla po výbornom úvode súboj o tretiu priečku.
🟨MONACObet liga 20. kolo
🟥MŠK Pov. Bystrica – FC Petržalka 2:1 (2:0)
V súboji o tretiu priečku začali domáci aj bez vylúčeného Praženku, trénera Jakuša aj čerstvého otca Kucharčíka aktívne. Boris v 2. min vypichol loptu Nagyovi, našiel Slobodu , ktorý vysunul Slávika, ale po zákroku brankára Halouska zaváňajúcom penaltou, nechal rozhodca pokračovať v hre. V 8. min po Vaculíkovom nákope a Borisovej spätnej prihrávke zastavil strelu Slávika rukou Konan a nasledovala jedenástka, ktorú bezpečne premenil tvrdou strelou k žrdi Slávik – 1:0. V 14. min mohlo byť vyrovnané, ale po centri Šurnovského Danek z päťky netrafil bránu. O minútu po Borisovej prihrávke zblokoval Tancíkovu strelu Oršula, ale v 16. min po Vaculíkovom centri Sloboda otočený chrbtom k bráne hlavičkou k vzdialenejšej žrdi prekvapil Halousku – 2:0. O chvíľu Begala beztrestne fauloval Slobodu, ale v 27. min dostal prísnu žltú kartu po obojstranne tvrdom súboji Zemko. Nasledoval priamy kop Gašparoviča, no domáci dokázali zablokovať Konana a v neprehľadnej situácii loptu odkopli. V 28. min unikol Zemko, ale Slávik zakončil nepresne. V 30. min vyhral brankár Halouska súboj s unikajúcim Pečarkom a loptu poslal do bezpečia. O minútu Vaculík zachraňoval po Danekovom centri a V 34. min po Václavovom rohu a zakončení Slávika domáca obrana odolala, rovnako ako po Matejčíkovej dorážke. V závere polčasu hostia dvakrát striedali a v 44. min po Begalovom centri zrazenom Tancíkom musel Teplan vyraziť loptu na roh. Striedajúci Bordáč v 44. a v 45. min pálil dvakrát spoza šestnástky, no lopta vždy smerovala tesne vedľa. V 48. min po Tancíkovom centri Oduku tiesnený Slávikom narobil Halouskovi problémy. V 49. min sa dostal k lopte Tancík, ale jeho tiahla strela z 25 metrov minula bránu hostí. Po priamom kope Begalu v 51. min dosiahol Kelembet gól, no ten pre faul rozhodca neuznal. V 60. min sa na krídle presadil Danek, ale Teplan bol pozorný. Petržalčania začali získavať prevahu a domáci sa iba bránili a dopredu sa nedostávali. V 67. min Bordáčova hlavička po rohu skončila nad a v 71. min Oršulovu strelu obetavo zblokoval Matejčík. V 72. min pálil Oduko z 25 metrov nad a v 75. min chybu domáce obrany nepotrestal Danek, ktorého strelu z uhla Teplan kryl. Domáci brankár zneškodnil aj Begalov pokus v 76. min, z protiútoku zakončil Slávik strelou vedľa. V 79. min si domáca obrana nevšímala Harbu, ktorý po Oršulovom centri z priameho kopu ostal úplne voľný a Teplan napriek enormnej snahe na jeho hlavičku nestačil – 2:1. V závere hostia tlačili, ale ani brankár Halouska po rohoch neprispel k vyrovnaniu, kým domáci mohli zaútočiť do otvorenej obrany, ale akcie zbrzdili. Pov. Bystrica tesnú výhru udržala a posunula sa na tretiu priečku.
🟥Góly: 8. Slávik (11 m), 16. Sloboda – 79. Harba.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Vaculík, Matejčík, Pagáč, Václav, Zemko, Pečarka, Sloboda, Slávik (80. Kováč), Tancík (86. Mihálek), Boris (82. Kucharčík).
🟨Petržalka: Halouska – Oršula, Jakubko, Konan, Šurnovský (43. Bordáč), Nagy, Begala (86. Špehar), Gašparovič (43. Kelembet), Oduko, Danek, Harba (84. Hečko).
🟨ŽK: Zemko, Teplan, Mihálek – Harba, Danek, asistent trénera Minčič, Kelembet,
🟧Rozhodoval: Valent.