Rekapitulácia

Považskobystričanom duel s Myjavou nevyšiel, doplatili na veľké chyby v zadných radoch
🟨2. LIGA 25. KOLO
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SPARTAK MYJAVA 2:4 (2:3)
Hostia po piatich prehrách v rade začali bez rešpektu, no prvý náznak šance mali domáci v 4. min, ale L. Slávik po centri Zuziaka hlavičkoval nad. O šesť minút prešiel po krídle Legnani, no jeho nepríjemnú strelu smerujúci medzi nohy, Teplan na dvakrát kryl. V 17. min po rohu domáci gólman vyboxoval loptu iba k Čurikovi a po jeho strele zle bránený Copko zblízka dokopol loptu so siete – 0:1. O dve minúty Teplan iba pádom pod nohy na hranici šestnástky zabránil Copkovi v skórovaní, ale uvidel žltú kartu. Hostia však priamy kop zahrali iba do múru. Po Zuziakovom centri Koníček chytil v 24. min hlavičku Slávika, z protiútoku Legnani pálil tesne veda šibenice. Po Zuziakovom rohu v 28. min Koníček vyrazil Kucharčíkovu prudkú hlavičku a pohotový Gerebenits osvedčil strelecký čuch pri dorážke – 1:1. O minútu na druhej strane Teplan vyrazil Copkov pokus. V 32. min sa domáci dožadovali neúspešne jedenástky po ľahkom kontakte ruky hráča hostí s loptou v šestnástke a v 34. min po akcii Slávika Zemko z uhla neprestrelil z uhla obrancu Myjavy. Nasledovala rýchla akcia súpera, Legnani našiel Copka, no ten po obstrelení gólmana trafil iba žrď a odrazenú loptu nedopravil do siete Tancík. Po akcii Borisa s Slávikom pálil v 39. min Ďungel vysoko nad. V 41. min po Čurikovej tečovanej strele vypadla ľahká lopta Teplanovi z rúk a Copko ju poslal znova do siete – 1:2. Domáci pridali a o dve minúty po Zuziakovom rohu a Borisovej hlavičke Slávik pohotovo vyrovnal na 2:2. Radosť Pov. Bystrice trvala iba dve minúty. Pekár prešiel po krídle, našiel Legnaniho, ktorého prvú strelu Teplan ešte nohou zblokoval, no pri druhej mu obrana nepomohla a bolo 2:3. Trojité striedanie domácim po prestávke nepomohlo, lebo už v 47. min Teplan vychytal osamoteného Flamika. V 55. min domáci gólman musel na zem po umiestnenej strele Tancíka. Až v 59. min bol po Slávikovom centri v náznaku šance Boris, no Štefánek včas zasiahol. Pomalú Kucharčíkovu prihrávku vystihol v 63. min Legnani, unikol po krídle a po Pekárovej prihrávke zasunul loptu zblízka k žrdi voľný Copko – 2:4. Vzápätí mohlo byť horšie, ale Legnaniho strieľaný center tečovaný Vaculíkom skončil iba na hornej sieti. Domácim sa nedarila hra, kazili prihrávky a v 68. min ich takmer potrestal Mareš, no prestrelil. Posledným pokusom o zmenu bol príchod Demjana s Čiernikom a v 70. min Zuziak po samostatnej akcii zakončil zo šestnástky tvrdo, ale tesne vedľa. O šesť minút Teplan vyrazil bombu Tancíka a v 80. min Demjanovu peknú strelu kryl v páde Koníček. V 86. min mali hráči MŠK náznak šance, no Čiernik nedočiahol Zuziakov center. Domáci po štyroch zápasoch, v ktorých bodovali, vyšli naprázdno.
🟥Góly: 28. Gerebenits, 43. Slávik – 17., 41. a 63. Copko, 45. Legnani.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Ďungel (46. Begáň), Matejčík (46. Mihál), Kucharčík, Vaculík, Nagy, Boris (67. Čiernik), Zemko (46. Hapal), Zuziak, Gerebenits (67. Demjan), Slávik.
🟨Myjava: Koníček – Štefánek, Flamik (88. Brezina), Tancík (80. Lopušan), Beňovič, Pekár (80. Sivák), Boledovič, Legnani, Čurik, Copko (64. Mareš), Svatík.
🟨ŽK: Matejčík, Teplan, tréner Jakuš, Nagy, Zuziak – .Pekár, Svatík, Flamik.
🟧Rozhodoval: Batiz.