Rekapitulácia

Po rozpačitom výkone MŠK stratili vedenie aj body.
🟨Monacobet liga 30. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SPARTAK MYJAVA 1:2 (0:0)
Na posledný zápas sezóny proti tímu, ktorý bude od budúcej sezóny po odchode hlavného sponzora pôsobiť v nižšej súťaži, nastupovali domáci bez zranených Slávika a Slobodu. Ako prvý pohrozili hostia v 4. min Čurikom, no Teplan loptu vyrazil. Domáci sa nevedeli dostať do príležitostí, hrali komplikovane a bez nápadu. Až v 20. min po Slaninkovom priamom kope a Kucharčíkovej hlavičke bol Žákech skôr pri lopte ako dobiehajúci Vaculík. O päť minút dopravil Slaninka loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil. Potom prevzali iniciatívu znova hostia, Cisárov volej v 30. min minul horný roh a v 37. min Šimeček zblízka netrafil bránu. V 39. min Tancíkov pokus z polovice o prelobovanie vpredu stojaceho Žákecha nebol presný, ale o tri minúty prišla najväčšia šanca Myjavy. Matejčíkovu hlavičku smerom k vlastnej bráne vystihol Kousal, Teplan ho fauloval a bola z toho jedenástka. Teplan bravúrne vyrazil Syllovu strelu, padajúcu loptu pred ním opäť vyboxoval a Matejčík ju poslal do bezpečia. Po prestávke v 50. min po Praženkovom vysunutí prenikol do šestnástky Tancík a jeho ideálny center poslal Slaninka hlavičkou do siete, čo bol jeho premiérový gól v drese MŠK – 1:0. Bohužiaľ, bola to prvá aj posledná strela, ktorá mierila medzi žrde. V 57. min Mihálek pálil z 18 metrov nad. Myjavčania sa nevzdávali, tlačili sa dopredu a v 65. min sa po strele Sowa dostal k odrazenej lopte Bedecs a nebránený Kousal ju zblízka usmernil k žrdi – 1:1. O dve minúty Teplan s námahou vyrazil delovku Šimečka na roh. V 69. min vystrelil nepresne spoza šestnástky Zemko. Teplan podržal domácich aj v 73. min, keď končekmi prstov vytlačil nad brvno prudkú strelu Cisára, ktorý o dve minúty zblízka minul bránu. Po nepresnom odkope hostia v 77. min rýchlo zahrali aut a prudký center si Kucharčík v páde nešťastne zrazil do vlastnej brány – 1:2. V závere domáci vystriedali, ale Pagáč v najväčšej šanci v 88. min hlavičkoval zblízka nad a Mihálekov center z dobrej pozície nenašiel adresáta. Pov. Bystrica napriek prehre zakončila sezónu na piatom mieste, čo je o päť priečok lepšie umiestnenie ako vlani.
🟥Góly: 50. Slaninka – 65. Kousal, 77. vlastný Kucharčík.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Mihálek, Pečarka (46. Praženka), Matejčík, Kucharčík, Václav, Zemko (86. Pagáč), Boris, Vaculík (86. Jurík), Tancík (86. Krasňan), Slaninka (71. Kováč).
🟨Myjava: Žákech – Flamik, Sylla (46. Sow), Šimeček (90. Belanský), Cisár (86. Moura), Halabrín, Boledovič, Matallana, Čurik, Bedecs, Kousal (90. Kvasnica).
🟨ŽK: Vaculík, Teplan, Matejčík, Václav, Zemko – Bedecs, Flamik, Žákech, Kousal.
🟧Rozhodoval: Parilák.