20. januára 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Umelá tráva MŠK PB

Považskobystričania dosiahli s húževnatým súperom vysokú výhru.
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM 6:1 (4:1)
Tretí prípravný zápas s treťoligovým tímom lepšie začali hostia, ktorí v úvodnej dvadsaťminútovke častejšie držali loptu, aj keď sa dopredu nedostávali. Akcie domácich končili na pozornej obrane väčšinou na hranici šestnástky, až v 9. min po rohu hlavičkoval Kováč ale mieril nad. O minútu hosťujúci gólman vyrazil s námahou strelu Slávika spoza šestnástky, ktorý o sedem minút z priameho kopu poslal loptu nad bránu. Lehote vyšla rýchla akcia v 18. min, ktorú potiahol Januška, Turančík našiel voľného Lukmana a ten zblízka usmernil loptu do Hodálovej brány – 0:1. Domácich tento moment nakopol a v 21. min Praženkovu strelu gólman vyrazil na roh, no 22. min po Tancíkovom centri a hlavičkovom súboji dokopol loptu do siete Pagáč – 1 :1. O dve minúty po Tancíkovom centri chýbal Kováčovi kúsok, aby bol pri lopte skôr než brankár. Kucharčíkovu strelu z otočky v 29. min chytil brankár a vzápätí Praženkov rýchly krídelný únik skončil iba rohom. V 30. min po Borisovej spätnej prihrávke už Praženka trafil presne k žrdi – 2 :1. O dve minúty po Tancíkovej akcii sa dostal k odrazenej lopte Kováč a s prehľadom ju usmernil do siete – 3 :1. Hosťujúci gólman v 36. min zachraňoval v páde pred Slávikom a v 39. min Borisovu strelu zmaril v poslednej chvíli jeden z obrancov. Po priamom kope v 42. min vrátil Kucharčík hlavou loptu pred bránu, Kováčovu strelu do horného rohu brankár bravúrne vyrazil, ale Pagáč loptu vrátil za jeho chrbát – 4 :1. Druhý polčas začali hostia v 46. min rýchlou akciou a strelou nad. V 55. min po skvelej Slobodovej prihrávke zoči-voči gólmanovi Krasňan nezaváhal – 5 :1. Aj po hromadnom domácom striedaní boli MŠK lepším tímom. Kucharčíkovu hlavičku v 59. min kryl brankár a Gerebenitsovej strele v 62. min z 20 metrov chýbali centimetre. Hostia odpovedali v 64. min strelou nad, ale potom sa opäť iba bránili. Po Gerebenitsovej prihrávke si v 76. min našiel dobrú pozíciu v šestnástke Krasňan a zvýšil na 6 :1. O minútu nemal šťastie pri hlavičkovom zakončení M. Ragula, ktorého vychytal brankár. V 82. min sa dostával do šance Lukman, no Kucharčík obetavo zachránil. V 87. min mohol Krasňan skompletizovať čistý hetrik, lenže jeho umiestnenú strelu nový muž v bráne Lehoty vyrazil. Dve minúty pred koncom predviedol parádny reflexívny zákrok Teplan, ktorý vyrazil gólovú strelu smerujúcu do horného rohu. Na zápase boli už aj Václav a Vaculík, ktorí už trénujú po zraneniach, stále chýbajú chorý Matejčík a Zuziak, ktorého čaká onedlho operácia.
🟥Góly: 22. a 42. Pagáč, 55. a 76. Krasňan, 30. Praženka, 32. Kováč – 18. Lukman.
🟥Pov. Bystrica: Hodál (46. Teplan) – Mihálek (57. Pečarka), Pagáč, Kucharčík, Kubala (57. J. Ragula), Boris (57. Mitaš), Kováč, Zemko (46. Sloboda), Slávik (57. Gerebenits), Tancík (46. Krasňan), Praženka (57. M. Ragula).