Rekapitulácia

Domáci, v tíme ktorých šarapatí viróza, utrpeli prvú prehru
🟨2. liga 9. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 0:1 (0:1)
Na zápas nastúpili domáci bez chorých Hodála a Slobodu, pričom Borisa aj Kucharčíka trápili teploty. Kuriozitou bol aj bratský súboj Teplanovcov, z ktorého vyšiel víťazne hosťujúci Juraj, aj keď brata Mareka nepreveril. Úvod patril domácim, v 6. min Boris v páde poslal Mihálekov center nad a o minútu Praženkovu tvrdú strelu po samostatnej akcii kryl Vajs. V 13. min sa uvoľnil Slávik, no jeho strelu chytil brankár. Po dlhom pase Laura bez prípravy takmer od rohovej zástavky domáci obrancovia iba sledovali a nabiehajúci Macejko trafil bez prípravy zo šestnástky presne k žrdi – 0:1. Po Saulovom centri Vajs iba s námahou vyrazil bombu Slávika na roh a o dve minúty mal šťastie, keď po Václavovom centri gól Slávika neplatil pre ofsajd. Hostia hrali pokojne a pozorne a kontrolovali vedenia. V 52. min sa dostal do šance po samostatnej akcii Praženka, no obrana jeho strelu zblokovala. O jedenásť minút po Trabalíkovom vysunutí Teplan zachraňoval pred Macejkom. Po nevydarenej malej domov Diviša v 75. min zachytil loptu Gerebenits, ktorý obišiel aj Vajsa, ktorý bol mimo šestnástky, no namiesto strely do odkrytej brány loptu stratil. MŠK pridali, po Kováčovom prieniku v 81. min obrana odvrátila pred Gerebenitsom a v 82. min Zemkova prudká tečovaná strela skončila v brankárovom náručí. O minútu na druhej strane Bartoš mieril tesne vedľa . Domáci bojovali, ale v útoku chýbala presnosť a pokoj. V 89. min Teplan zachraňoval v páde pred Jendriškom a v 90. min Stašov oblúčik skončil iba v bočnej sieti. Pov. Bystrica utrpela prvú prehru v ročníku.
🟥Gól: 15. Macejko.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Matejčík (85. Kucharčík), Mihálek, Pagáč, Václav, Boris, Zemko (85. Čongrády), Vaculík (64. Kováč), Slávik, Praženka, Saulo (54. Gerebenits).
🟨L. Mikuláš: Vajs – Štrba, Klimek, Gerát (85. Capko), Bartoš (85. Voško), Diviš, Laura, J. Teplan, Macejko (64. Jendrišek), Trabalík (71. Staš), Iseni.
🟨ŽK: tréner Jakuš, Mihálek, Zemko – Trabalík, Laura, Vajs.
🟧Rozhodoval: Ruc.
🟨Divákov: 510.
🟥Jozef Šprocha
Na snímke Roland Gerebenits ( čiernom) v najväčšej šanci, ale na prázdnu bránu sa neodhodlal vystreliť.
Na obrázku môže byť 2 ľudia, ľudia hrajúci futbal, ľudia hrajúci futbal, štadión a text