1. júla 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Rekapitulácia

3.prípravný zápas v sobotu o 11.00 hod., Kroměříž je nováčik 2.českej ligy.

V súboji s druholigovým nováčikom otočil skóre v závere dvojgólový Lukáš Slávik
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – HANÁCKA SLAVIA KROMĚŘIŽ 2:1 (0:1)
V treťom prípravnom zápase pokračovali domáci v skúšaní potencionálnych posíl. V drese MŠK sa už predstavil aj Zuziak, Pečarka chýbal pre chorobu. Nováčik 2. ligy začal na Považí nebojácne a už v 1. min musel zasahovať Teplan a ďalší pokus smeroval vedľa. Domáci mali prvú šancu v 8. min, keď prudký center Slávika vyrazil gólman do bezpečia. Po úniku Kováča sa dostal v 11. min k lopte Zuziak, no jeho strelu kryl brankár. Potom sa hralo medzi šestnástkami, Považskobystričania sa nevedeli presadiť cez pozornú obranu súpera, ktorý dopredu príliš nehrozil. Útok súpera v 39. min skončil rohom, po ktorom domáci zabudli na zadnej žrdi na Stokláska, a ten hlavičkou nedal Teplanovi šancu – 0:1. Minútu pred prestávkou sa uvoľnil Gerebenits, ktorý zvolil spätnú prihrávku na Vaculíka, ale jeho pokus letel tesne vedľa. MŠK cez prestávku urobili po jednej zmene v každej formácii, no prvú šancu mali v 49. min hostia, lenže prudkú strelu zblokovala obrana. O tri minútu po rohu hráči Kroměříža najprv po rohu zblokovali Kucharčíka a vzápätí aj Borisa. V 53. min po Zuziakovom úniku a centri zachraňoval pred Dopaterom gólman. V 55. min pohrozili hostia, ale Teplan bol pozorný. Dopaterov prienik v 56. min skončil iba rohom. Pov. Bystrica sa snažila prekonať pozornú obranu súpera, no nedarilo sa. Až v 76. min si nabehol L. Slávik na Borisovu kolmú prihrávku, a hoci tiesnený dvoma obrancami poslal loptu technickým oblúčikom ponad padajúceho gólmana do prázdnej brány – 1:1. Považskobystričanov gól povzbudil a o minútu skončila strela Ľ. Mitáša na hornej sieti. Čongrády našiel v 79. min znova Ľ. Mitáša, o ten po úniku v páde trafil iba do žrde. V 82. min mali obrovskú šancu hostia, lenže Teplan si s nebezpečnou strelou zblízka poradil. Tlak MŠK silnel, Krasňan získal loptu, a po kombinácii našiel Boris Slávika, ktorý usmernil loptu povedľa padajúceho brankára k žrdi – 2:1.
🟥Góly: 76. a 90. Slávik – 39. Stoklásek.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Begáň (73. Krasňan), Šimurda (61. Tatár), Kucharčík (61. Matejčík), Vaculík (46. Čiernik), Sloboda (46. Boris), Kováč (61. Čongrády), Dopater (60. Mitáš), Slávik, Gerebenits (46. Zemko), Zuziak.