Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania pripravili Komárnu prvú jarnú prehru
🟨2. LIGA 30. KOLO
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – KFC KOMÁRNO 1:0 (1:0)
Záverečný zápas začal minútou po viac ako polhodinovom meškaní hostí pre dopravnú zápchu minútou ticha za zosnulého bývalého hráča a trénera MŠK Považská Bystrica Martina Bednára. Už v 6. min bol faulovaný v šestnástke L. Slávik, ktorý z jedenástky napálil loptu do ľavej žrde, od ktorej sa lopta odrazila do pravej a skončila v sieti – 1:0. O minútu pálil Zuziak nad a v 10. min po rohu bomba Vaculíka letela nad bránu hostí. V 16. min pohrozilo Komárno, ale pokus Drugu bol privysoký. O dve minúty Teplan skvele vybehol proti Tóthovi a zmaril mu gólovú šancu. Komárno malo viac z hry, ale nevedelo sa presadiť proti dobre organizovanej defenzíve MŠK. V 29. min po Zuziakovom pase ušiel L. Slávik, no Luky jeho pokus v poslednej chvíli zneškodnil. O štyri minúty po priamom kope L. Slávika zakončoval akrobaticky nožničkami Boris, bo rozhodca posúdil ako faul. V 44. min po trestnom, kope Teplan skvele zasiahol pi strele Tótha. Druhý polčas začal šancou hostí, ale v 54. min po centri Bayemiho hlavičkoval Šmehyl vedľa. V 56. min našiel Tóth krížnou prihrávkou Ganbolda, no jeho gólovú strelu zlikvidoval Teplan. O päť minút prešiel obranou Komárna L. Slávik, ale z 20 metrov zakonči tesne vedľa. O dve minúty si za domácu obranu zabehol Šmehýl, ale jeho hlavičku kryl Teplan. Vedenie mohol zvýšiť v 66. min Mihál, no jeho prudká hlavička po Slávikovom rohu letela tesne nad. V 75. min podržal domácich pohotový Teplan a v 77. min po dravom prieniku Zuziaka zrazila obrana loptu na roh, po ktorom hlavičkoval Kucharčík prudko, ale nepresne. Domáci gólman v 79. min vyboxoval prudký center Daniela. Komárno tlačilo, no domáci si v obrane situáciu nekomplikovali a loptu odvracali do bezpečia. V 87. min sa uvoľnil Antal, ale jeho bomba smerovala nad a o chvíľu po priamom kope Teplan pohodlne kryl hlavičku Šimka. Minútu pred koncom po akcii striedajúcich hráčov našiel Guba S. Čiernika, ktorého strelu Luky neudržal, ale v poslednej chvíli zasiahol pred Gubom. Pov. Bystrica tesne vedenie udržala a pripravila Komárnu prvú jarnú prehru po dvanástich dueloch.
🟥Gól: 6. L. Slávik (11 m).
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Begáň, Kucharčík, Matejčík, Mihál, Vaculík, Gerebenits, Zuziak (85. Guba), Zemko (90. Nagy), Boris (90. Hapal), L. Slávik (76. S. Čiernik).
🟨Komárno: Laky – Šmehyl (76. Štepanovský), Špiriak (85. Kalmár), Šmelko, Horodník, Pžvolda, Németh, Bayemi (68. Antal), Druga (46. Daniel), Toth, Ganbold (68.. Mészáros).
🟨ŽK: Zemko, Mihál – Horodník.
🟧Rozhodoval: Ďurčo.
Na snímke sa teší z jediného gólu proti Komárnu po premenenej jedenástke Lukáš Slávik (vpravo).