Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

V hustom daždi Považskobystričania bodovali po bojovnom výkone s lídrom.
🟨MONAcobet liga 26. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – KFC KOMÁRNO 1:1 (1:1)
Hostia prišli na zápas už deň vopred s cieľom bodovať naplno. Domáci začali nebojácne a v 2. min Špiriak zachraňoval pred Kováčom odkopom na roh. Komárno sa postupne dostávalo do hry a v 11. min si na center Nagya nabehol Voleský a prudkou hlavičkou k žrdi otvoril skóre. O tri minúty po priamom kope Németha pred strelcom gólu odkopol v poslednej chvíli loptu Václav a v 16. min Bayemiho center odvrátil do bezpečia Matejčík. Nevýrazného Vaculíka vystriedal Praženka, ktorý oživil ofenzívu MŠK. V 30. min pálil aktívny Kováč nad a o dve minúty po Kucharčíkovej prihrávke z 25 metrov prízemnou strelou vyskúšal Dlubáča. Po Kováčovom centri v 37. min hlavičkoval Tancík vysoko nad, ale v 39. min Pečarka vybojoval loptu, posunul ju Kucharčíkovi. Ten sa zbavil Sylvestra a z 25 metrov nádhernou strelou do horného rohu si štyri dni pred tridsiatimi narodeninami dal darček k tridsiatke – 1:1. Po prestávke dostal v 49. min loptu do behu Praženka, ale Špiriak ho s vypätím všetkým síl zablokoval a o dve minúty pálil Sloboda po rohu nad. V 60. min Voleského hlavička skončila iba na hornej sieti, ale v 61. min Šmehylovu bombu z hranice šestnástky vyhlavičkoval spoza Teplana skvelý Kucharčík. O minútu pohrozili domáci po centri Slávika, no Tancík ani Boris loptu na päťke nezasiahli. Zaujímavý futbal pokračoval, Bayemiho prudká strela v 66. min skončila nad, v 70. min Václav nedočiahol na center Slávika a v 71. min po Praženkovej prihrávke vypálil Slávik tesne nad. Po Bayemiho centri hlavičkoval v 73. min nepresne Adamec a v 76. min Teplan najprv neudržal Bayemiho strelu, s pomocou Matejčíka zablokoval pokus Voleského a odrazenú loptu poslal vedľa Ganbold. Ten istý hráč bol v gólovej šanci aj v 80. min, ale Matejčík jeho strelu obetavo zrazil mimo brány. Teplan kryl v 83. min Adamcovu strelu zdiaľky a potom skúšali šťastie domáci. Priamy kop Václava v 86. min namiesto centra skončil nepresným pokusom vysoko nad a po Zemkovom pase Praženka po obídení Daniela našiel prudkým centrom Slávika, ktorý už nedokázal loptu nasmerovať medzi žrde. V 89. min po tlaku hostí zblokoval Adamcovu strelu na roh Kucharčík a súperi si body podelili.
🟥Góly: 39. Kucharčík – 11. Voleský.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka (78. Mihálek), Matejčík, Kucharčík, Václav, Vaculík (23. Praženka), Kováč (46. Boris), Zemko, Tancík (90. Slaninka), Sloboda, Slávik.
🟨Komárno: Dlubáč – Bayemi (79. Pastorek), Špiriak, Šimko, Šmehyl, Ožvolda, Németh, Turčák (62. Daniel), Nagy (46. Ganbold), Sylvestr (71. Adamec), Voleský.
🟨ŽK: tréner Jakuš, Sloboda – Špiriak, Šmehyl.
🟧Rozhodoval: Marhefka.