Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považská Bystrica po slabom výkone podľahla Humenčanom
🟨MONACObet liga 22. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FK HUMENNÉ 1:3 (0:3)
Súboj susedov v tabuľke v netradičnom čase vyšiel lepšie hosťom, ktorí boli po celý zápas lepším tímom. Domáci síce v úvode boli pred šestnástkou súpera, no s výnimkou nepresnej strely Slávika z priameho kopu v 5. min neukázali nič. O dve minúty po dlhom nákope ušiel z polovice Franko, vyhral bežecký súboj s Pagáčom a zo šestnástky umiestnil strelu k žrdi – 0:1. V 12. min sa uvoľnil Streňo a zo 17 metrov trafil presne dolný roh – 0:2. V 23. min Boris na bránkovej čiare vybojoval takmer stratenú loptu, no jeden z obrancov loptu v poslednej chvíli odkopol pred Tancíkom.Slávik sa po páde v šestnástke dožadoval penalty tak vehementne, až si vyslúžil žltú kartu. Tancíkovo zakončenie v 29. min skončilo rohom a v 32. min vnikol do šestnástky Václav, no jeho tvrdý stret s kopačkou Horvátha rozhodca neposúdil ako faul. Po Praženkovom centri Knurovský v 36. min kryl Slobodovu hlavičku a v 42. min Avetisian po rýchlej akcii pálil nad. V 43. min Streňo stojaci ešte asi päť metrov na vlastnej polovici poslal vysokánsky lob, po ktorom sa lopta odrazila od žrde do vracajúceho sa brankára Teplana a od neho sa vrátila za bránkovú čiaru – 0:3. V 48. min mohlo byť ešte horšie, keď Streňo unikol Matejčíkovi, no po jeho centri Teplan reflexívne vyrazil gólovú strelu Holpa zo siedmich metrov. O dve minúty zakrútil Slávik loptu z rohu a tá iba tesne minula horný roh brány. Na druhej strane sa v 51. min dostal do šance Franko, lenže loptu poslal nad. Domáci sa pokúšali o obrat, ale po Borisovej prihrávke strelu Slávika z otočky kryl Knurovský. Hostia hru kontrolovali, domáci sa nedokázali dostať z psychickej záťaže a nenašiel sa nik, kto by sa postaral o obrat. Priamy kop Slávika v 75. min skončil nad bránou hostí, ale MŠK sa dočkali v 80. min, kedy po krídle prešiel Praženka a po jeho centri Sloboda hlavičkou znížil na 1:3. V 83. min Praženka po niekoľkých kľučkách zakončil k žrdi, no strele chýbala razancia a gólman si s ňou poradil. O dve minúty po ďalšej Praženkovej akcii Knurovský iba s námahou vyrazil tečovanú strelu Slávika na roh a a o chvíľu kryl aj Kucharčíkov pokus.
🟥Góly: 80. Sloboda – 7. Franko, 12. Streňo, 43. vlastný Teplan.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Vaculík (46. Mihálek), Kucharčík, Pagáč (46. Matejčík), Václav (59. Slaninka), Zemko (69. Pečarka), Sloboda, Slávik, Tancík (69. M. Ragula), Boris, Praženka.
🟨Humenné: Knurovský – Kranthove, Komjatý, Dzurík (79. Harvila), Ahl (69. Bastl), Holp. Streňo (86. Vasiľ), Franko, Zlacký, Avetisian, Horváth.
🟨ŽK:Slávik, Václav, Tancík – Dzurík, Komjatý, Holp,
🟧Rozhodoval: Matej.