Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považská Bystrica vydrela v derby s Dubnicou tri body
🟨2. liga 7. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FK DUBNICA 2:1 (2:1)
V derby mali obrovskú šancu v 4. min hostia, no Švecovu strelu spoza prekonaného M. Slávika vykopol z bránkovej čiary Kucharčík. Domáca odpoveď prišla v 6. min, keď center L. Slávika sklepol na šestnástku Demjan a nabiehajúci Boris tvrdou strelou prestrelil gólmanove ruky – 1:0. V 8. min Gabriš nedočiahol loptu po priamom kope L. Slávika a rovnaká akcia tých istých hráčov v 10. min skončila hlavičkou nad. V 12. min si najmenší muž na ihrisku Boris vyskočil na Zuziakov center a usmernil loptu nechytateľne k žrdi – 2:0. Hostia sa nevedeli presadiť, až v 24. min vypálil zdiaľky Martinek vedľa. O šesť minút Považskobystričania stratili loptu pri autovej čiare, Švec ušiel po krídle a nabiehajúci Martinek znížil na 2:1. O tri minúty unikajúceho Hapala na hranici šestnástky beztrestne zasiahol zozadu Caeiro, no v hre sa pokračovalo. V 36. min mali domáci šťastie, keď sa Isaac po narážačke dostal na päťke k lopte, ale poslal ju vedľa brány. V 41. min bombu L. Slávika z priameho kopu Vavrúš vyrazil, no Hapal odrazenú loptu v skrumáži netrafil. Druhý polčas začal šancou Dubnice, lenže Matúšovu strelu M. Slávik kryl. V 50. min po Demjanovom centri zahral Caeiro v šestnástke jasne rukou, ale nepresný rozhodca Chromý na biely bod neukázal. Po priamom kope sa v 54. min po Kucharčíkovej hlavičke nepresadil Hapal a o minútu Vavrúš najprv vyrazil delovku L. Slávika z priameho kopu a vyškriabal aj následnú Demjanovu hlavičku spod brvna. V 56. min po akcii L. Slávika a Hapala prepustil Demjan loptu pomedzi nohy na Zuziaka, no ten trafil iba bočnú sieť. V 63. min po Zuziakovej prihrávke Hapalovu strelu po zemi Vavrúš vyrazil na roh, po ktorom pálil spoza šestnástky Begáň po zemi tesne vedľa. Zuziak po nádejnom úniku nenašiel centrom S. Čiernika ani Demjana a na druhej strane v 71. min M. Slávik v páde zachraňoval pred hráčmi hostí. Rozhodnúť mohol v 78. min Zuziak, ktorý obišiel brankára, no pred prázdnou bránou trafil obrancu a Demjanovu dorážku vyriešil gólman. Hostia sa nedokázali presadiť, pôsobili nervózne, o čom svedčilo len šesť žltých kariet. M. Slávik zachránil pádom pod nohy aj v 81. min a posledný náznak šance v 87. min zmaril po Kotlárovom prieniku Šumilov strelou vysoko nad. V závere získaval dôležité minúty pri rohovej zástavke Hundák, ktorý úspešne bojoval s dubnickou presilou. Považskobystričania po obetavom a bojovnom výkone vybojovali nesmerne cenné tri body.
🟥Góly: 6. a 12. Boris – 30. Martinek.
🟥Pov. Bystrica: M. Slávik – Vala (76. Nagy), Gabriš, Kucharčík, Petruš (46. Vaculík), Hapal (64. S. Čiernik), Begáň, Boris (87. Matejčík), L. Slávik, Demjan (87. Hundák), Zuziak.
🟨Dubnica: Vavrúš – Kramár, Caeiro, Nomilner, R. Štefánek, Šljachov (80. Šumilov), Matúš (60. Kotlár), Rizie, Isaac (60. Dzhanelidze), Martinek, Švec.
🟨ŽK: L. Slávik – Matúš, Caeiro, Šljachov, R. Štefánek, Rizie, Džanelidze,
🟧Rozhodoval: Chromý.
Na snímke autor dvoch gólov MŠK Mário Boris (vľavo v červenom) s Marekom Zuziakom. Zľava v modrom dubnickí legionári Dzhanelidze a Caeiro.