MŠK Považská Bystrica134
MFK D.Kubín303

2. septembra 2023 2. liga 2023/24 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania po prestávke predviedli dokonalý obrat a vybojovali dôležitú výhru
🟨2. liga 6. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – MFK DOLNÝ KUBÍN 4:3 (1:3)
Považskobystričania chceli nadviazať na úspešnú šnúru, no v prvom polčase mali ťažké nohy, čo súper využíval. V 9. min po zisku loptu v strede A. Hanes zakončil únik strelou vedľa. Po Václavovom centri poslal Slávik loptu rybičkou v páde tesne vedľa. O štyri minúty odcentroval Djiby Ba a Kačerík hlavičkou k žrdi dal na 0:1. O dve minúty sa Lukáčik vyhol Václavovi a jeho prudký center obetavo padajúci Kucharčík nešťastne tečoval pod brvno – 0:2. Pov. Bystrici sa nedarilo a v 29. min siahol tréner P. Jakuš k dvojitému striedaniu, pričom Kováč po údere lakťom do hlavy mal zdravotné problémy. O minútu našiel z priameho kopu Slávik Kucharčíka, lenže Nôta jeho gólovú strelu zrazil na roh. Debutant v domácom drese Ľuboš Praženka po troch minútach na ihrisku nebojácne prešiel do šestnástky, posunul loptu Gerebenitsovi, ktorý videl voľného Slávika a jeho delovku zastavila až sieť – 1:2. MŠK v snahe vyrovnať pridali a po Václavovom centri mieril v 33. min Sloboda nad. Po strate lopty v strede si na krížny pas nabehol Kačerík a únik zakončil presnou strelou – 1:3. Po prestávke domáci vybehli na súpera so snahou čím skôr dať gól, čo sa podarilo v 47. min. Na center Slávika z rohu najvyššie vyskočil najmenší hráč Boris a hlavičkou poslal loptu do siete – 2:3. Po Václavovom centri Gerebenits hlavičkoval v 54. min nad, ale o minútu po jeho ďalšom centri sa k odrazenej lopte dostal Zemko a spoza šestnástky trafil dolný kút brány – 3:3. V 58. min Pagáčovi chýbali centimetre, aby zasiahol loptu po priamom kope Slávika. V 67. min sa hostia dostali do ojedinelej príležitosti po zlom domácom odkope, ale Kačerík pálil zo šestnástky tesne nad. V 72. min sa Praženka šikovne dostal za obrancov až k bránkovej čiare, ale Gerebenits poslal loptu nad. V 81. min Nôta podcenil Borisov center, hostia loptu odvrátili iba k Václavovi, ktorého prihrávku usmernil šikovne hlavičkou Slávik k vzdialenejšej žrdi – 4:3. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no domáci obetavo bránili a v 90. min mohli náskok zvýšiť, keď ušiel Praženka, ale osamotený zvolil strelu spoza šestnástky, ktorá skončila nad.
🟥Góly: 32. a 81. Slávik, 47. Boris, 55. Zemko – 16. a 38. Kačerík, 18. Lukáčik.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Mihálek (29. Zemko), Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda, Boris (90. Matejčík), Kováč (29. Praženka), Vaculík (46. Pečarka), Gerebenits (79. Saulo), Slávik.
🟨D. Kubín: Nôta – Lupták (75. Svetlík), Djiby Ba, Ončák (85. Amobi), Brnča (75. Dabič), Farský, Kolorédy, Kačerík, Lukáčik, Guimaraes (62. Bača), A. Hanes (75. Bryndziar).
🟨ŽK: Zemko, L. Slávik – Ončák, Djiby Ba.
🟧Rozhodoval: Mano.
🟨Divákov: 895.
Na snímke sa teší dvojgólový strelec Lukáš Slávik (vľavo v červenom) z vyrovnávajúceho gólu Romana Zemka na 3:3 (vpravo).